Rowerem do Konstancina - ciąg dalszy - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

01-07-2019

Rowerem do Konstancina – ciąg dalszy

Chcemy zbudować ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie ul. Drewny od skrzyżowania z ul. Przyczółkową do granicy Warszawy. Będzie to kolejny etap budowy rowerowego połączenia do Konstancina-Jeziorny.

Nowy fragment o długości ponad pół kilometra połączy ze sobą istniejące trasy na terenie stolicy, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej, oraz w Konstancinie, po wschodniej stronie ul. Warszawskiej. Będzie to kolejny etap budowy rowerowego połączenia między miastami.

W tym roku planujemy jeszcze budowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Drewny i Przyczółkowej (na wysokości ul. Historycznej). Pozwoli to wyznaczyć brakujący przejazd rowerowy, który z kolei połączy dwa rozdzielone ruchliwą jezdnią odcinki trasy wzdłuż ul. Przyczółkowej.

W poprzednich latach w ramach prac nad korytarzem Warszawa-Konstancin wybudowaliśmy zupełnie nowe trasy ulic Powsińskiej i Wiertniczej. Niedawno zaś zakończyły się prace budowlane przy realizacji projektu “Rowerem w kierunku Konstancina” zgłoszonego przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zakładał wykonanie kilkusetmetrowego ciągu pieszo-rowerowego po zachodniej stronie ul. Drewny (od ul. Przekornej w kierunku południowym). Kontynuacja budowy po tej stronie ulicy wymaga kosztownego wykupu gruntów.

Na oferty w przetargu na ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie czekamy do 16 lipca. Sygnalizacja świetlna planowana jest do realizacji w ramach osobnego zamówienia.

Aktualizacja: W przetargu wpłynęło 7 ofert w przedziale kwotowym od 861 000,00 zł brutto do 1 232 621,89 zł brutto. Wszyscy potencjalni wykonawcy zadeklarowali okres gwarancyjny w wysokości 60 miesięcy. Część nadesłanych oferty mieści w budżecie jaki mamy zarezerwowany na realizację tego zadania.

Powered by Projectic.pl