Rowerowy Maj – (przed)szkolne parkingi pełne jednośladów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

25-05-2023

Rowerowy Maj – (przed)szkolne parkingi pełne jednośladów

Stolica po raz kolejny mknie przez kampanię Rowerowy Maj z dużym zaangażowaniem – szkolne i przedszkolne parkingi są pełne jednośladów, a liczba aktywnych przejazdów rośnie w zaskakującym tempie. Do końca akcji pozostało jeszcze 5 dni, a na warszawskim liczniku jest już ponad 1 600 000 aktywnych przejazdów!

Masa rowerów na szkolnym parkingu. Akcja Rowerowy Maj cieszy się dużą popularnością wśród młodych miłośników jednośladów

Już po raz 6 maj kojarzy się w stolicy przede wszystkim rowerowo. A to za sprawą kampanii Rowerowy Maj, która promuje zrównoważoną mobilność oraz popularyzuje rower jako środek transportu.

Przez cały maj uczniowie oraz przedszkolaki z 441 szkół i przedszkoli, ale  też ich rodzice, nauczyciele i opiekunowie docierają na zajęcia w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Dzieci ćwiczą koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. A dorośli dają dobry przykład  – nawyków transportowych, troski o zdrowie, kondycję i środowisko.

Maksymalne zaangażowanie

Do końca akcji pozostało jeszcze 5 dni. Na warszawskim liczniku jest już ponad 1 600 000 aktywnych przejazdów. Ponad 98 000 uczniów i przedszkolaków przynajmniej raz dotarła do placówki aktywnie.

Najmłodsi uczestnicy kampanii zdecydowanie częściej docierają do swoich placówek aktywnie. Już dzisiaj widać, że ponad połowa spośród przedszkoli ma frekwencję powyżej 50%. Tak wysokim wskaźnikiem dojazdów może się poszczycić blisko ¼ szkół podstawowych biorących udział w kampanii.

Szkolne serwisy rowerowe       

By jazda na rowerze była bezpieczniejsza, już kolejny raz w maju i czerwcu w ramach warszawskiego Rowerowego Maja działają Szkolne Serwisy Rowerowe, które oferują bezpłatne przeglądy i drobne naprawy rowerów.

Do tej pory serwisanci odwiedzili 8 szkół i przeserwisowali prawie 300 jednośladów, w kolejnych 29 placówkach są już umówione terminy.

Warsztaty edukacyjne

W Rowerowym Maju stawiamy także na wyrabianie dobrych nawyków w praktyce i dlatego oferujemy uczniom z klas IV-VIII szkół podstawowych możliwość uczestniczenia w warsztatach doskonalących jazdę na rowerze. Ich celem jest szlifowanie umiejętności, które sprawią, że młodzi rowerzyści będą z większą pewnością poruszać się rowerem po mieście. Warsztaty odbyły się dotychczas w 12 placówkach (42 warsztaty, w tym 39 dwugodzinnych i 3 trzygodzinne), a uczestniczyło w nich 702 dzieci.

Powered by Projectic.pl