ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
20-04-2017

Rowerowy Start w Warszawie już 22 kwietnia

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie! Rozpocznie się wspólnym przejazdem rowerzystów, zakończy piknikiem rowerowym. Wydarzenie będzie rozpoczynało rowerowe kampanie społeczno-edukacyjne, organizowane przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

ZDM kontynuuje w tym roku kampanię Rowerowy Maj, która powstała cztery lata temu w Gdańsku. Jest ona znakomitą okazją do edukowania najmłodszych przez zabawę, dostarczania radości i pokazywania dobrych manier na drodze. Przez cały maj uczniowie z 83 warszawskich szkół podstawowych będą dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób. Dlatego też zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w przejeździe i pikniku. Będzie to znakomita okazja do przejechania się po raz pierwszy głównymi ulicami stolicy na rowerze. Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 12 na Placu Zamkowym, planowo potrwa ok 2 godzin, do pokonania będzie około 11 kilometrów (trasa przejazdu na dole).

Po przejechaniu trasy, na uczestników będzie czekał piknik rowerowy przy Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj i ECC (Europejskiej Rywalizacji Rowerowej), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny. ECC jest największą europejską rywalizacją rowerową, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru, jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp.

Podczas pikniku, w namiocie ZDM dla pierwszych 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do teamu Warszawa, przekażemy pakiety startowe, zawierające rowerowe gadżety ZDM oraz partnerów i sponsorów.

 

Harmonogram wydarzenia:

11.30 – 12.00 – zbiórka na pl. Zamkowym

12.00 –  start przejazdu ulicami Warszawy

14.00 – dojazd pod Park Fontann

17.00 – zakończenie pikniku

 

Trasa przejazdu:

Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki.

Zdjęcia

Budżet partycypacyjny - dyskutuj o pomysłach
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie