Rozpoczęła się naprawa odcinka ul. Paderewskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

06-05-2022

Rozpoczęła się naprawa odcinka ul. Paderewskiego

Tradycyjnie od frezowania starego asfaltu zaczęła się przebudowa rembertowskiej ul. Paderewskiego. Odcinek między ulicami Katiuszy a Strycharską zostanie skanalizowany, a także zyska nową nawierzchnię. Dotychczasowy chodnik przejdzie remont, a po wschodniej stronie ulicy powstanie brakujący.

Wykonawca pracuje od czwartku, 5 maja. Roboty rozpoczął od ściągania starej nawierzchni od ul. Katiuszy. W piątek powinien zakończyć frezowanie na całym odcinku przewidzianym do odnowy, a na poniedziałek planuje ruszyć z budową kanalizacji. Przewiduje, że potrwa to miesiąc. Następnie harmonogram przewiduje układanie krawężników i przygotowanie podbudowy jezdni, a także remont dotychczasowego i budowę nowego chodnika po wschodniej stronie ulicy.

Budowa brakującego chodnika jest pomysłem zgłoszonym w ramach jednej z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego, popartym przez 420 osób. To właśnie podjęcie decyzji o realizacji tego projektu sprawiło, że zakres inwestycji został znacznie rozszerzony. Ponieważ spływająca woda nie będzie miała już gdzie wsiąkać, konieczna stanie się zmiana sposobu odwodnienia ulicy – stąd budowa kanalizacji deszczowej, a w efekcie odtworzenie konstrukcji nawierzchni.

Całość uzupełni wykonanie trawników i nasadzenie niskiej zieleni (ligustr pospolity) w kilku miejscach między jezdnią a nowym chodnikiem. Ponadto, w ramach tego zadania, posadzone zostaną dwa drzewa (grusze drobnoowocowe) na pasie dzielącym jezdnie al. gen. A. Chruściela „Montera” w pobliżu skrzyżowania z ul. Bombardierów. Będą to nasadzenia zastępcze za wycinkę jednego drzewa, które koliduje z przebiegiem nowego chodnika.

 

Utrudnienia

Od czwartku jezdnia ul. Paderewskiego jest zamknięta dla ruchu kołowego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Strycharską. Mieszkańcy mają zapewniony dojazd do posesji. Ruch pieszych na przebudowywanym fragmencie odbywa się bez zmian.

Objazd dla kierowców prowadzi al. gen. A. Chruściela „Montera” i ulicami: Strażacką, Zesłańców Polskich, Czwartaków. Wyjazd z ul. Strycharskiej na ul. I. Paderewskiego możliwy jest ulicami Bombardierów i Zawodową.

W związku z pracami autobusy kursujące na liniach 153 i 199 (w obu kierunkach) oraz linii nocnej N24 (tylko w kierunku pętli Dworzec Centralny) zostały skierowane na trasy objazdowe ulicami Bombardierów i Zawodową.

Na ulicach Bombardierów i Zawodowej obowiązuje zakaz parkowania, aby możliwy był przejazd autobusów zmienionymi trasami.

Utrudnienia mają potrwać do końca sierpnia. Całość prac na ul. I. Paderewskiego ma się zakończyć do końca roku.

 

Światła na przejściu

Ul. Paderewskiego jest jedną z ważniejszych w Starym Rembertowie. Dla wielu mieszkańców tej części miasta stanowi dojazd do al. gen. A. Chruściela „Montera”, przy której mieści się wiele obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. urząd dzielnicy. Dla uczniów jest także codzienną drogą do Szkoły Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi im. Obrońców Radiostacji AK w Rembertowie. Aby droga ta była bezpieczniejsza, w 2017 r. przejście dla pieszych przy szkole wyposażyliśmy w sygnalizację świetlną.

Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu:

Paderewskiego-SOR-zatwierdzony

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl