Krakowskie Przedmieście - koparki poszły w ruch - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

20-06-2024

Krakowskie Przedmieście – koparki poszły w ruch

Rozpoczęliśmy zapowiadamy remont nawierzchni Krakowskiego Przedmieścia. Przy pomocy ciężkiego sprzętu demontowane są zużyte elementy jezdni. Trwa również weryfikacja stanu technicznego odwodnienia. Obecnie zamknięty jest odcinek od ulicy Senatorskiej do Królewskiej. Dla pieszych prace nie oznaczają większych utrudnień, ale kierowcy i autobusy komunikacji miejskiej kierowani są na objazdy.

Pierwszy generalny remont na tym odcinku od 16 lat

To ostatni etap generalnego remontu nawierzchni Traktu Królewskiego. Jako pierwsza, w 2017 i 2018 roku, remontowana była ulica Miodowa. Wtedy udało się opracować technologię, która wytrzymuje intensywny ruch autobusów.

W 2019 roku powróciliśmy na Krakowskie Przedmieście i kawałek Nowego Światu, gdzie ta sama technologia użyta została podczas remontu nawierzchni jezdni na odcinku od ulicy Świętokrzyskiej do Królewskiej.

Teraz naprawiony zostanie ostatni fragment Traktu – między Królewską i Miodową. Poprzedni remont tego odcinka odbył się w 2008 roku, czyli 16 lat temu. Po zakończeniu prac nawierzchnia Traktu Królewskiego będzie równa i zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Warszawiacy na wakacjach, drogowcy do pracy

Rok szkolny oficjalnie zakończył się 21 czerwca. Dla wielu osób rozpoczął się okres wyjazdów i odpoczynku. Kończą się już także zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim, co dla nas oznacza idealny czas na prace remontowe. Ruch uliczny jest mniejszy, więc ewentualnie zamknięcia czy objazdy, nie wywołają dużych utrudnień. Dlatego też termin rozpoczęcia remontu na Krakowskim Przedmieściu nie jest przypadkowy. Najbardziej skomplikowane roboty zostaną przeprowadzone właśnie w wakacje.

Zmiany w ruchu

Zmiany na Krakowskim Przedmieściu wprowadzone zostały w piątek, 21 czerwca, od godziny 23:50. Ustawiliśmy zakazy wjazdu za skrzyżowaniem z ulicą Senatorską i z ulicą Królewską. Skrzyżowania pozostaną przejezdne.

Ulice: Kozia, Trębacka, Ossolińskich, Karowa i Bednarska nie mają połączenia z remontowanym odcinkiem Krakowskiego Przedmieścia. Na Koziej i Bednarskiej został wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz zakaz parkowania. Dojazd do Koziej jest od strony ulicy Trębackiej, a do Hotelu Bristol – ulicą Karową.

Demontujemy bruk

Ciężki sprzęt pojawił się na Krakowskim Przedmieściu już w weekend. Wykonawca zdążył przez ten czas rozebrać znaczący fragment jezdni. Przy tej okazji nasi inspektorzy mogli przeprowadzić również kontrolę stanu technicznego infrastruktury odwodnieniowej.

Prace idą pełną parą – zależy nam, aby najbardziej uciążliwe roboty zostały przeprowadzone w wakacje.

Piesi i pasażerowie

Prace budowlane będą oznaczały zmiany także dla pieszych i pasażerów. Ci pierwsi nie odczują dużych utrudnień. Co prawda w  weekendy jezdnia nie będzie zamieniała się w deptak, ale cały czas otwarte pozostaną chodniki po obu stronach ulicy. Piesi przejdą także na druga stronę jezdni po istniejących zebrach. Z kolei pasażerowie jeżdżący Krakowskim Przedmieściem powinni liczyć się z tym, że autobusy linii: 116, 128, 175, 178, 180, 503, E-2 i nocnej N44 zmienią trasy. Ten etap prac potrwa do końca wakacji.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Aktualizacja

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 21 czerwca 2024 r. i następnie zaktualizowany o nowe istotne informacje (po rozpoczęciu prac w terenie).

Powered by Projectic.pl