Rozpoczynamy instalację iluminacji świątecznej 23/24 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

06-11-2023

Rozpoczynamy instalację iluminacji świątecznej 23/24

Zbliżający się grudzień oznacza jedno – świąteczna iluminacja znów będzie upiększać ulice zimowej Warszawy. W tym roku zmienia ona jednak swój wygląd i zabierze mieszkańców w nostalgiczną podróż do lat 50. i 60. zeszłego stulecia.

Instalacja świątecznej iluminacji.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkanek i mieszkańców Warszawy, którzy – co wynika z przeprowadzonego przez nas badania – nie wyobrażają sobie zimy bez świątecznej iluminacji, rozpoczęliśmy instalację dekoracji na stołecznych ulicach. Świąteczna iluminacja stała się dla mieszkańców Warszawy tradycją, a dla sklepów i restauracji, które znajdują się bezpośrednio przy niej, szansą na większy zysk.

Tegoroczna iluminacja będzie inna niż ta znana Warszawiakom z lat ubiegłych. Nadchodzącej zimy na ulicach miasta rozbłysną ozdoby w stylu retro, które będą nawiązywać do lat 50. i 60 i zabiorą mieszkańców w nostalgiczną podróż. W nietypowy sposób zostaną przedstawione świąteczne dekoracje charakterystyczne dla okresu PRLu jak stare lampki choinkowe, bombki w kształcie muchomorów, ale także znane z babcinych kredensów kryształy!

Przy użyciu łańcuchów, ozdób i lampek przyozdobiony zostanie Trakt Królewski i ulica Świętokrzyska. Dodatkowo postawione zostaną ozdoby wolnostojące, iluminacje w kształcie reliktów z tamtych lat – między innymi zapomnianych saturatorów czy wag sklepowych. Dla najmłodszych zaplanowano też iluminację retro karuzel i zabawek z lat dzieciństwa ich rodziców i dziadków.

27-metrowa multimedialna choinka, która powstanie z energooszczędnych i nowoczesnych materiałów, stanie na placu Zamkowym. Przy okazji wieczornych, zimowych spacerów mieszkańcy i turyści będą mogli podziwiać także figury w kształcie niezapomnianego samochodu Syrenka i retro motocyklu Ryś.

Wszystkie iluminacje wykonane są z energooszczędnych diod eko-LED, które zużywają 10 razy mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie, a za ich produkcję, montaż, opiekę, demontaż i przechowanie do kolejnego sezonu, jak w poprzednich latach, odpowiedzialna jest firma Multidekor. Nowe ozdoby zaczną cieszyć oko Warszawianek i Warszawiaków w pierwszych dniach grudnia.

 

Powered by Projectic.pl