Rozpoczynamy pierwszy etap remontu Wisłostrady - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

29-05-2024

Rozpoczynamy pierwszy etap remontu Wisłostrady

Wisłostrada po ok. 20 latach będzie miała nową nawierzchnię. Remont tej kluczowej arterii rozpoczniemy od ul. Czerniakowskiej. To duże przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga szeregu przygotowań. Przede wszystkim konieczne są uzgodnienia z innymi jednostkami i zaplanowanie objazdów. Dlatego zostało podzielona na etapy i wybiega poza obecny rok.

Już w ten długi weekend rozpoczniemy zapowiadany remont ul. Czerniakowskiej. Prace obejmą odcinek między ul. Chełmską a Trasą Siekierkowską. Będzie to nie tylko pierwszy etap remontu ul. Czerniakowskiej, ale także Wisłostrady na odcinku od mostu Grota-Roweckiego do Trasy Siekierkowskiej.

Logistyka przede wszystkim

Nawierzchnia Wisłostrady ma już niemal 20 lat. I choć na całym odcinku znajdują się fragmenty w lepszym i w gorszym wizualnie stanie, do wymiany nadaje się jezdnia na całej długości.

Wisłostrada sama w sobie jest ruchliwą trasą. W ostatnim czasie poszczególne jej odcinki dodatkowo stanowiły i stanowią objazdy dla kluczowych miejskich inwestycji. W tym tkwi największe wyzwanie związane z remontem jezdni. Musi być przeprowadzone etapami, a poszczególne prace muszą być skoordynowane z innymi inwestycjami, np. pracami MPWiK-u, który na różnych odcinkach buduje kolejne elementy kolektora wiślanego.

Dlatego na potrzeby wymiany nawierzchni będziemy korzystać z dostępnych „okienek” – momentów, gdy prace nie będą kolidować z innymi istotnymi inwestycjami, nie będzie problemów z takim zorganizowaniem ruchu, by wytyczyć objazdy, a jednocześnie remontowany odcinek sam nie stanowi objazdu i jego zamkniecie byłoby nadmiernie kłopotliwe dla okolicznych mieszkańców.

To logistyka będzie kluczowa jeśli chodzi o kolejność, a niekoniecznie wizualny stan zużycia jezdni, tym bardziej, że – jak wspomnieliśmy – wymiana jest potrzebna na całej długości. Dla prac na najtrudniejszych pod tym względem odcinkach, mamy zamiar wykorzystywać „długie weekendy”, tak jak teraz w przypadku odcinka między ul. Chełmską a Trasą Siekierkowską.

Pierwszy etap

Ale to nie jedyne odcinki przewidziane na ten rok. W planach mamy frezowanie jezdni wschodniej Czerniakowskiej na odcinkach między ulicami Chełmską a Bartycką (bez skrzyżowań z Gagarina i Bartycką) oraz między Bartycką a mostem Łazienkowskim (bez odcinka Mikkego-Zaruskiego). Taki zakres wynika z zaplanowanej przez MPWiK renowacji kolektora wzdłuż ul. Czerniakowskiej. W ten sposób nie dojdzie do rozbiórki dopiero co ułożonej nawierzchni. To tegoroczne minimum, co nie znaczy, że remontu w tym roku nie przejdą inne fragmenty Wislostrady. Wszystko zależy od tego na co pozwoli koordynacja.

Czy wiesz, że…

Wszystkie bieżące informacje o remontach i utrudnieniach w ruchu znajdziesz w miejskim serwisie Infoulice.

Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst „CZERNIAKOWSKA OBJAZDZAMKNIĘTEGOODCINKA OBJAZD ZAMKNIĘTEGO ODCINKA Łazienki Królewskie Podchorążych ążych ŚRÓDMIEŚCIE ម Gagarina al.PolskiWalczqcej al. Polski Walczącej park Promenada zamknięty zamkniętyodcinek odcinek objazd budowa budowatramwaju tramwaju do Wilanowa Czerska kierunek objazdu Doina Chełmska mska od 29 maja godz. 22:00 do3 czerwca godz. 4:00 infoulice infoulicewarszawa warszawa Becka αί. Warszawa van Beethovena Sobieskiead Sobana!!! Jana! skiego ហម Czernickowska MOKOTÓW”

Powered by Projectic.pl