Skrzyżowanie Bystrej i Radzymińskiej po nowemu - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

30-04-2024

Skrzyżowanie Bystrej i Radzymińskiej po nowemu

Kierowcy korzystają już z przebudowanego skrzyżowania ulic Radzymińskiej i Bystrej. Prywatny inwestor między innymi poszerzył ulicę i wybudował nowe pasy. Ze zmian zadowoleni mogą być także rowerzyści i pasażerowie komunikacji. To za sprawą nowego przejazdu rowerowego i przebudowanych przystanków.

Skrzyżowanie Radzymińskiej i Bystrej po przebudowie.

Nowe prywatne inwestycje – czy to mieszkalne, czy handlowo-usługowe – to dla miasta okazja na modernizację okolicznych ulic na koszt prywatnego inwestora. Obowiązek ten nakłada na nich ustawa o drogach publicznych. Dzięki temu kierowcy korzystają już z przebudowanego skrzyżowania ulic Radzymińskiej i Bystrej na Targówku.

Dużo zmian na Radzymińskiej

Przebudowa skrzyżowania wprowadziła wiele udogodnień. Między innymi na wschodniej jezdni ul. Radzymińskiej powstał nowy pas. Dzięki niemu kierowcy mogą bez problemu zjechać na nowo wybudowaną drogę serwisową wzdłuż nowo wybudowanego obiektu, a także z niej wyjechać. Dalej na zamienia się w osobny pas do skrętu w prawo w ul. Bystrą.

Jezdnia zachodnia także została poszerzona o jeden pas. Jadący z północy zyskali w ten sposób osobny i bezkolizyjny pas do skrętu w lewo w ul. Bystrą. W ramach przebudowy ul. Radzymińska zyskała także nową nawierzchnię – po stronie wschodniej na odcinku od ul. Krynoliny do przystanku „Bystra” 02 oraz po stronie zachodniej od przystanku „Bystra” 01 do ul. Bystrej.

Zmian wzdłuż ul. Radzymińskiej mogą ucieszyć także pasażerów komunikacji miejskiej. Wspomniane przystanki „Bystra” 01 i 02 zostały przebudowane, a w dodatku znajdujące się na nich wiaty przystankowe zyskały zielone dachy. Z kolei przystanek „Krynoliny” 02 został przesunięty bliżej ul. Krynoliny.

Nowe przejście i przejazd

Także na ul. Bystrej trochę się zmieniło. Między innymi 180 m jezdni przed skrzyżowaniem zyskało nową nawierzchnię. Przede wszystkim jednak powstało nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy, które połączyło ciąg pieszo-rowerowy po północnej stronie ulicy oraz przystanek „Bystra” 02 z nowym supermarketem. Do tej pory istniało tylko przejście z przejazdem przez ul. Radzymińską, po północnej stronie skrzyżowania.

Rowerem po drodze serwisowej

Ze zmian będą zadowoleni również rowerzyści. Nowa droga serwisowa to również udogodnienie dla nich. Mogą poruszać się po niej bez problemu, a w dodatku ruch na niej jest uspokojony. Do tego wybudowano łącznik między drogą a nowym przejazdem rowerowym przez ul. Bystrą. Dla pieszych natomiast na całej długości drogi serwisowej – od ul. Krynoliny do ul. Bystrej – powstał nowy chodnik.

Powered by Projectic.pl