13-03-2018

Skrzyżowanie ul. Popiełuszki i Krasińskiego – będzie bezpieczniej

Będą zmiany na skrzyżowaniu ulic ks. J. Popiełuszki i Z. Krasińskiego. Tak jak deklarowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, przygotowaliśmy projekt zmian w organizacji ruchu w tym rejonie. Uzyskaliśmy niezbędne opinie oraz zatwierdzenie organu zarządzającego ruchem. To daje nam zielone światło do wprowadzenia zmian w terenie. Nowa organizacja znacząco podniesie bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Zmiany wprowadzimy w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Skrzyżowanie ul. Popiełuszki i Krasińskiego – będzie bezpieczniej

Skrzyżowanie ul. ks. J. Popiełuszki z ul. Z. Krasińskiego to jedno ze szczególnie niebezpiecznych miejsc na mapie drogowej. Duże natężenie ruchu z kilku kierunków, w tym tramwajowego, powoduje, że kierowcy nie radzą sobie ze skręcaniem w lewo. W ostatnich latach doszło tam do kilku poważnych wypadków, w tym zderzeń bocznych podczas lewoskrętu. Do wypadków dochodziło pomimo działającej sygnalizacji świetlnej. Ich przyczyna została określona jako nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez skręcających w lewo.

W najbliższych tygodniach wprowadzimy organizację ruchu, która znacząco poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Główną zmianą będzie wprowadzenie zakazu skrętu w lewo z obu kierunków ul. ks. J. Popiełuszki w ul. Z. Krasińskiego. Kierowcy chcący wykonać taki manewr będą musieli skręcić w prawo, zawrócić na zawrotkach znajdujących się na ul. Krasińskiego, przed ul. Trentowskiego i Sady Żoliborskie, a następnie przejechać skrzyżowanie w kierunku na wprost.

Zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. B. Trentowskiego jest obecnie zamknięta, w najbliższym czasie przywrócimy ją do ruchu. Do zmian w oznakowaniu pionowym dostosowane zostanie oznakowanie poziome. 

Skręt w lewo z ul. Z. Krasińskiego w ul. ks. J. Popiełuszki będzie się odbywał bez zmian.

Nowa organizacja ruchu poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Zmiany w terenie wprowadzimy w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

Powered by Projectic.pl