Sprzedajemy odholowane pojazdy - 77 aut i motocykl - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

16-03-2023

Sprzedajemy odholowane pojazdy – 77 aut i motocykl

Po raz czwarty wystawialiśmy na sprzedaż samochody, które po odholowaniu w trybie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym w ciągu 6 miesięcy nie zostały odebrane przez właścicieli i przeszły na własność miasta. Lista liczy 77 samochodów, w tym m.in. audi, bmw i mercedesy. Po raz pierwszy na licytację trafił motocykl - yamaha virago.

Aktualizacja z 7 kwietnia

Sprzedaż zakończyła się, nie można już składać ofert.
Wyniki przetargu są dostępne – kliknij, aby przejść do strony.

Sprzedaży nie podlegają auta odholowane spod zakazu parkowania, w myśl art. 130a Prawa o ruchu drogowym. Pod młotek idą auta usunięte z ulic w procedurze art. 50a PoRD. To pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie samochody – jak w przypadku każdego odholowania – usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt po auta się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy.

Do niedawna nieodebrane samochody kierowaliśmy na złom. Zdarzały się jednak wyjątki – pojazdy nie wymagające wielu napraw, by mogły wrócić na drogi. Dlatego uznaliśmy, że niektóre porzucone auta, choć klasyfikowane jako wraki, nie muszą trafiać do kasacji. Jesienią 2021 r. ogłosiliśmy pierwszy przetarg na sprzedaż takich pojazdów – na liście znalazło się 8 samochodów, spośród których 7 znalazło nowych właścicieli, a suma, jaką za nie uzyskaliśmy, wyniosła 92 tys. 700 zł. W 2022 r. w drodze postępowania przetargowego wystawiliśmy na sprzedaż łącznie 57 samochodów. 45 znalazło nowych właścicieli, a suma, jaką za nie uzyskaliśmy, wyniosła 364,6 tys. zł. To niemała kwota, wystarczająca na remont ok. 300 m jezdni.

W marcu 2023 r. ogłoszoen zostało kolejne postępowanie. Lista liczyła 77 samochodów, w tym 4 wystawione powtórnie, a także motocykl.

Ceny wywoławcze, formularz ofertowy oraz szczegółowe informacje o samochodach [otwiera się w nowej karcie]

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania [otwiera się w nowej karcie]

Dwie tury na oglądanie

Powyższe pojazdy zostały przeznaczone do sprzedaży na podstawie wycen w oparciu o aktualny stan techniczny i ocenę dalszej ich przydatności, wykonanych przez uprawnionych rzeczoznawców. Na oferty czekaliśmy do 31 marca (piątek) do godz. 15. Auta można było oglądać w dniach 23 i 28 marca w godzinach 10-14 na terenie bazy ZDM przy ul. Gołdapskiej 7 (dzielnica Białołęka). Osoby zainteresowane były zapraszane do oglądania samochodów o pełnych godzinach: 10.00, 11:00, 12:00 i 13:00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 514 603 722 i 695 790 390.

Powered by Projectic.pl