13-03-2018

Światła na Żegańskiej i Dwernickiego. Otwarcie ofert

Czterech wykonawców chce wybudować sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Żegańskiej i Bursztynowej oraz Dwernickiego i Kickiego. Otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie takich robót.

Światła na Żegańskiej i Dwernickiego. Otwarcie ofert

Obydwa skrzyżowania muszą na co dzień mierzyć się z dużym natężeniem ruchu, także pieszego. Na ul. Dwernickiego nowe światła zabezpieczą ruchliwe przejście dla pieszych na wysokości numeru 22. Z kolei na ul. Żegańskiej uspokoją ruch, którego natężenie wzrosło znacząco po otwarciu tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. Droga ta przenosi bowiem zasadniczy ruch z tej części Wawra, a skrzyżowanie z ul. Bursztynową to jeden z czarnych punktów na drogowej mapie Warszawy.

W przetargu na prace na ul. Dwernickiego otrzymaliśmy cztery oferty, na kwoty pomiędzy 990 tys. zł a 1,2 mln zł brutto. Wszyscy wykonawcy zadeklarowali też 96-miesięczny okres gwarancji na wykonane roboty. Z kolei chęć realizacji prac na ul. Żegańskiej wyraziło dwóch wykonawców. Zaproponowane ceny mieszczą się w kwotach 600-800 tys. zł brutto. Także tu okres zadeklarowanej gwarancji to 96 miesięcy. Dokumenty będą teraz analizowane. Jeśli uda się wybrać wykonawców, niezwłocznie przystąpimy do prac w terenie.

Światła dla bezpieczeństwa

Trójwlotowe skrzyżowanie Żegańskiej i Bursztynowej zostanie wyposażone w pełną instalację sygnalizacyjną – maszty, sygnalizatory, sterowanie, okablowanie i detekcję. Światła będą działać w akomodacji, dostosowując się do natężenia ruchu. Uporządkujemy też parkowanie, m.in. poprzez ustawienie słupków blokujących i poszerzenie południowego wlotu skrzyżowania. Dodatkowo, aby lepiej skanalizować ruch, wyspa dzieląca jezdnie na zachodnim wlocie zostanie wydłużona o ok. 20 metrów. Istniejący azyl z prefabrykatów na przejściu przez ul. Żegańską zastąpimy konstrukcją z materiałów budowlanych.

Nowoczesne urządzenia sygnalizacyjne pojawią się też na skrzyżowaniu ul. Dwernickiego z ul. Kickiego. Światła obejmą zarówno przejście dla pieszych we wschodnim wlocie Dwernickiego (wyposażone w azyl), jak też przejścia we wlotach ul. Kickiego. To część większej przebudowy prowadzonej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wzdłuż ulic Dwernickiego, Mińskiej i Szaserów powstanie droga dla rowerów i nowe chodniki, przebudujemy też skrzyżowania i sygnalizacje świetlne.

Nowe światła będą działać w akomodacji (w zależności od natężenia ruchu) i zostaną skoordynowane z pozostałymi skrzyżowaniami wzdłuż ulicy. Wyposażymy je detekcję uczestników ruchu. Planowane jest też przesunięcie przejścia przez ul. Dwernickiego w kierunku tarczy skrzyżowania i zabezpieczenie skrzyżowania przed nielegalnym parkowaniem (słupki blokujące i korekta krawężnika).

WIĘCEJ INFORMACJI O PRZETARGU

Powered by Projectic.pl