Chcemy zaprojektować nową sygnalizację w Wawrze - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

06-04-2021

Chcemy zaprojektować nową sygnalizację w Wawrze

Sygnalizacja świetlna to jedno z rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie świateł na kolejnej niebezpiecznej zebrze – na ul. Żegańskiej.

To efekt zakończonego w ubiegłym roku kompleksowego audytu brd wszystkich przejść dla pieszych, jakimi zarządzamy. Pod lupę wzięliśmy 4093 zebry we wszystkich 18 dzielnicach. Na najniżej ocenionych wdrażamy wskazane rozwiązania zidentyfikowanych problemów.

Rekomendacją audytorów w wielu miejscach była budowa sygnalizacji świetlnej. Dotyczy to głównie większych, dwujezdniowych ulic, gdzie nie ma możliwości zastosowania innych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.

Jednym z takich przejść jest zebra na ul. Żegańskiej, w rejonie posesji 22c. Jest ona zlokalizowana o ok. 100 m na wschód od ronda u zbiegu z ul. Pożaryskiego. Piesi mają tu do pokonania dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. W audycie przejście przez południową jezdnię zostało ocenione na 1 pkt., zaś przez północną na 0 pkt. (w skali 0-5 pkt.). Podstawową rekomendacją była budowa sygnalizacji świetlnej.

Przejście dla pieszych przez ul. Żegańską na wysokości nr 22c

Przejście dla pieszych przez ul. Żegańską na wysokości nr 22c

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie świateł w tym miejscu. Liczymy że uda się go rozstrzygnąć, a wybrany wykonawca opracuje szczegółową dokumentację. Dzięki niej, możliwe będzie wybudowanie sygnalizacji w przyszłym roku. Byłaby to kolejna sygnalizacja w tej okolicy – niedawno powstały światła m.in. na ul. Kajki przy Alpejskiej i Odrodzenia oraz na Żegańskiej przy Bursztynowej.

W planach na 2021 r. jest budowa kilku sygnalizacji na najbardziej niebezpiecznych przejściach wytypowanych w audycie brd. Na liście są m.in. przejścia przez Marszałkowską (przy Senatorskiej), al. Krakowską (przy Tapicerskiej), Kondratowicza (przy Blokowej) oraz I. Gandhi (przy Hirszfelda i Teligi). Sygnalizacja ma stanąć u zbiegu ulic Lazurowej i Dywizjonu 303.

Powered by Projectic.pl