Szerszy ciąg pieszo-rowerowy na Wale Miedzeszyńskim - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-08-2020

Szerszy ciąg pieszo-rowerowy na Wale Miedzeszyńskim

Piesi i rowerzyści zyskali dodatkową przestrzeń do poruszania się na Wale Miedzeszyńskim u zbiegu z ul. Kryniczną. Zakończyły się tam prace związane z poszerzaniem ciągu pieszo-rowerowego. Jego szerokość zwiększyła się do ponad 3 metrów, co poprawiło bezpieczeństwo.

Okoliczni mieszkańcy dobrze znają rejon przystanku autobusowego na wysokości ul. Krynicznej. Głównie z powodu biegnącego po wschodniej stronie Wału Miedzeszyńskiego chodnika, który zwężał się tam niebezpiecznie do 1,25 metra przy trzypasmowej jezdni. Ponieważ formalnie jest to fragment wspólnego ciągu pieszo-rowerowego, na tak małej przestrzeni piesi ledwo mijali się z rowerzystami.

Teraz użytkownicy wreszcie mają komfort poruszania się. Dodatkowo mogą czuć się bardziej bezpieczni. Ciąg pieszo-rowerowy poszerzyliśmy do szerokości ponad 3 metrów. Montując barierkę, oddzieliliśmy go od jezdni. Dzięki temu zmniejszyliśmy ryzyko przypadkowego wtargnięcia pod nadjeżdżający samochód.

Jezdnia Wału Miedzeszyńskiego jest na tyle szeroka, że kierowcy praktycznie nie zauważą zmiany, która dla pieszych i rowerzystów już znaczy bardzo dużo. Na całej długości utrzymaliśmy trzypasmowy przekrój. W najwęższym miejscu, na przestrzeni kilkudziesięciu metrów na wysokości przystanku autobusowego, jezdnia ma szerokość 10 metrów. Podobną szerokość, czyli 10,5 metra, kierowcy mają do dyspozycji nieco wcześniej – na wysokości zjazdu z mostu Łazienkowskiego. Tak jak przed rozpoczęciem prac, za przystankiem jezdnia rozszerza się do 11,5 metra.

Projekt został zrealizowany, ponieważ został przez mieszkańców zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego, a następnie wybrany w głosowaniu.

Po zakończeniu inwestycji

Przed inwestycją

Powered by Projectic.pl