13-09-2018

Szerszy pas i nowe przejście dla pieszych na Głębockiej

Poszerzona jezdnia wyjazdu z osiedla w pobliżu skrzyżowania ulic Malborskiej i Głębockiej, nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz przejście dla pieszych przez ul. Głębocką, to prace, do których zobligowaliśmy dewelopera nowopowstającego osiedla.

Szerszy pas i nowe przejście dla pieszych na Głębockiej

Zmiany obejmą modyfikację geometrii jezdni i chodników. Istniejąca wyspa z przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów w ciągu istniejącej ścieżki rowerowej, na wyjeździe z osiedla, zostanie przebudowana.

Poszerzenie jezdni umożliwi dodanie pasów dla osób wjeżdżających i wyjeżdżających z osiedla na ulicę Głębocką. Zakres prac obejmuje również wykonanie nowego przejścia dla pieszych przez ulicę Głębocką oraz wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Deweloper wykona także oznakowanie poziome oraz pionowe, zgodne z nową organizacją ruchu oraz zrekultywuje przyległe trawniki.

Remont ma przede wszystkim upłynnić ruch indywidualny i ułatwić możliwość wjazdu i wyjazdu dla mieszkańców pobliskiego osiedla i ul. Głębockiej.

W tym rejonie, od czwartku, 13 września będzie zamknięta dla ruchu ul. Malborska, pomiędzy ul. A. Kowalskiego i ul. Głębocką. Utrudnienia związane są z pracami ciepłowniczymi i potrwają do 21 września.

Powyższe prace są prowadzone poza zakresem prac przebudowy ulicy Głębockiej na odcinku Podwójna-Berensona, realizowanej przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Powered by Projectic.pl