Rejon przystanku autobusowego na wysokości ulicy Krynicznej z pewnością jest dobrze znany okolicznym mieszkańcom. Po wschodniej stronie Wału Miedzeszyńskiego chodnik zwęża się niebezpiecznie do 1,25 metra. Tuż obok biegnie zaś trzypasmowa jezdnia o szerokości 12 metrów. Na dodatek formalnie jest to fragment wspólnego ciągu pieszo-rowerowego. Ruch zarówno pieszych, jak i rowerzystów jest tu znaczny — to gęsto zabudowany teren, blisko jest też plaża miejska, a Wał Miedzeszyński stanowi element popularnej trasy rowerowej.
Szeroki chodnik, szeroka jezdnia
Co zrozumiałe, piesi i rowerzyści nie są w stanie pomieścić się na tak małej przestrzeni. Dlatego “wąskie gardło” zostanie poszerzone do szerokości ponad 3 metrów. Dla komfortu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu ciąg pieszo-rowerowy będzie też oddzielony od jezdni barierką. Prace trwają i znajdują się na półmetku. Jednak już teraz dobrze widać sens tych zmian i docelowy układ po zakończeniu robót. Na czas budowy szerokiego chodnika jezdnia jest punktowo zwężona do dwóch pasów, co jednak nie powoduje zauważalnych utrudnień w ruchu pojazdów.
Jezdnia Wału Miedzeszyńskiego jest na tyle szeroka, że kierowcy praktycznie nie zauważą zmiany, która dla pieszych i rowerzystów znaczyć będzie bardzo dużo. Na całej długości utrzymany będzie trzypasmowy przekrój. W najwęższym miejscu, na przestrzeni kilkudziesięciu metrów na wysokości przystanku autobusowego, jezdnia będzie miała szerokość 10 metrów. Warto pamiętać, że chwilę wcześniej, na wysokości zjazdu z mostu Łazienkowskiego do dyspozycji jest podobna szerokość – 10,5 metra. Tak jak dotychczas, za przystankiem autobusowym jezdnia rozszerza się do 11,5 metra.
3.7.b.BPMiT zatw. 3020.18.rysunek_0