Szukamy nowych operatorów systemu płatności mobilnych - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

16-10-2019

Szukamy nowych operatorów systemu płatności mobilnych

Szukamy nowych operatorów systemu płatności mobilnych. Dzięki podzieleniu przetargu na części, możliwość płacenia za postój będą oferowały co najmniej dwie różne aplikacje mobilne.

Płatności mobilne z roku na rok zyskują na popularności. W 2018 r. kierowcy płacili za postój w aplikacji ponad 2,7 mln razy – co stanowi prawie 20 proc. wszystkich transakcji.

Dziś za obsługę płatności mobilnych jest odpowiedzialna jedna firma, jednak termin umowy niedługo się kończy. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na ten rodzaj płatności oraz głosy mieszkańców o rozszerzenie wyboru o dodatkowe aplikacje, zdecydowaliśmy się podzielić zamówienie na trzy części, przy założeniu że każdy z podmiotów może złożyć ofertę na nie więcej niż dwie. W ten sposób chcemy zapewnić kierowcom wybór – płatność za postój będzie można wykonać za pomocą jednej z co najmniej dwóch (a być może nawet trzech) różnych aplikacji. Pozwoli to również utrzymać konkurencję pomiędzy oferentami.

W przetargu na realizację usługi przez następne dwa lata otrzymaliśmy oferty od sześciu operatorów. Teraz wszystkie oferty zostaną przez nas dokładnie sprawdzone i przeanalizowane. Jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć w najbliższych tygodniach, nowe aplikacje mobilne będą obsługiwać płatności za parkowanie od początku przyszłego roku.

Potencjalni wykonawcy mają zapewnić mieszkańcom możliwość płacenia aplikacją mobilną oraz SMS-em, ale dodatkowe punkty w postępowaniu będą przydzielane za innowacyjne pomysły i rozwiązania. Kierowcy mają też mieć zapewniony wgląd w historię swoich transakcji na stronie internetowej operatora.

Przypominamy, że aby móc korzystać z mobilnych płatności za parkowanie, należy oznaczyć pojazd, np. za pomocą specjalnej naklejki na szybę samochodu informującej o tym, że korzystamy z tej usługi. Naklejki są dostępne w kancelarii ZDM na ul. Chmielnej 120. Jest to najłatwiejszy sposób zarówno dla użytkowników, jak i kontrolerów, którzy sprawdzają w systemie czy opłata została uiszczona.

Powered by Projectic.pl