Trakt Królewski świątecznym deptakiem - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

21-12-2018

Trakt Królewski świątecznym deptakiem

Od 24 grudnia do 1 stycznia Trakt Królewski będzie deptakiem. Dzięki temu warszawiacy i turyści jeszcze pełniej będą mogli cieszyć się ze świątecznej iluminacji.

Główną osią zimowej iluminacji jest Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Dodatkowo świąteczne dekoracje zdobią też Stare Miasto, Al. Jerozolimskie wraz z mostem Józefa Poniatowskiego, al. „Solidarności” oraz most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, ulice Marszałkowską, Świętokrzyską, Miodową, Mokotowską i Targową.

W okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem i sylwestrem warszawiacy będą mogli rozprostować nogi, wybierając się na spacer Traktem Królewskim. Od nocy z niedzieli na poniedziałek, z 23 na 24 grudnia, zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Ponownie ruch wróci tam w nocy z wtorku na środę, z 1 na 2 stycznia. Przejezdna pozostanie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska nie będą miały wyjazdu. Z kolei na ul. Bednarskiej dopuszczony będzie wyłącznie dojazd do posesji (nie będzie można również zaparkować na tej ulicy).

Ponadto, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ul. Moliera (na wysokości pl. Teatralnego) i w zatoce na ul. Wierzbowej przed pl. marsz. J. Piłsudskiego.

Przypominamy również, że w tym samym okresie komunikacja miejska będzie kursować według zmienionych rozkładów.

Powered by Projectic.pl