Trakt Królewski świątecznym i noworocznym deptakiem - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

02-12-2021

Trakt Królewski świątecznym i noworocznym deptakiem

W najbliższy weekend (4-5 grudnia) Trakt Królewski stanie się deptakiem. Ciąg ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w całości będzie dostępny dla pieszych również w kolejne weekendy grudnia oraz od 24 grudnia do 9 stycznia. Pozwoli to spacerowiczom na pełniejsze podziwianie świątecznych dekoracji.

Świąteczna iluminacja w Warszawie to już tradycja. W tym roku będzie taka sama jak w ubiegłym – dekoracje upiększą pl. Zamkowy i ul. Krakowskie Przedmieście. Główną atrakcją jest oczywiście wysoka na 27 m choinka, która stanęła na pl. Zamkowym obok Zamku Królewskiego. Drzewo już rozbłysło – światełka na nim w środę zapalił prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Pozostałe iluminacje w większości też już świecą, bo kończy się ich montaż. Od soboty w pełnej krasie będzie można oglądać m.in. „tramwaj konny” przy pomniku Mikołaja Kopernika, „figury szachowe” na skwerze ks. Jana Twardowskiego oraz „obrotową karuzelę” „altanę dla zakochanych” i „kartkę z życzeniami” na skwerze Hoovera. Ponadto w świąteczny nastrój wprawiać będą udekorowane 123 latarnie i przystrojone w energooszczędne diody eko-LED 63 drzewa.

Zmiany w ruchu

Aby mieszkańcy mogli w pełni podziwiać iluminacje, Trakt Królewski stanie się deptakiem. Tak będzie od piątkowego do niedzielnego wieczora w kolejne weekendy: 3-5 grudnia, 10-12 grudnia, 17-19 grudnia. Dodatkowo, w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 24 grudnia do 9 stycznia, Trakt Królewski przez cały ten czas będzie wyłączony z ruchu samochodowego i będzie pełnił rolę spacerową.

Zamknięte dla samochodów zostaną ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda de Gaulle’a do ul. Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa, Królewska i Bednarska będą zakończone ślepo.

                               Świąteczne dekoracje będą w tym roku takie same jak w ubiegłym – upiększą pl. Zamkowy i ul. Krakowskie Przedmieście.

 

Autobusy na objazdach

W tych dniach autobusy linii E-2 pojadą Al. Jerozolimskimi i ul. Marszałkowską. Autobusy linii 106 w kierunku pętli Młynów będą kursowały ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. Małachowskiego – Królewska, a w kierunku pętli Browarna pojadą trasą: pl. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska – Kopernika. Autobusy linii 111 od ronda de Gaulle’a zostaną skierowane na trasę: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego. Autobusy linii: 116, 180, 222, 503 i 518 w kierunku pętli: Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska, Nowodwory, będą kursowały ulicami: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska. Z kolei w kierunku pętli Wilanów, Spartańska, Natolin Płn. i pl. Trzech Krzyży pojadą ulicami: Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży.

Autobusy linii 128 i 175 w kierunku pętli pl. Piłsudskiego, od ronda R. Dmowskiego pojadą ulicami: Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego i dalej swoimi trasami. W kierunku pętli Szczęśliwice i Lotnisko Chopina będą kursowały ulicami: Senatorska – Wierzbowa – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie. Autobusy linii 178 w kierunku pętli Konwiktorska pojadą ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. Małachowskiego – Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa. W kierunku pętli PKP Ursus i Skorosze będą poruszały się ulicami: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – pl. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska.

Linia 302 od skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat pojedzie ulicami Świętokrzyska – E. Plater i dalej swoją trasą.

Zmiany w organizacjach ruchu

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Powered by Projectic.pl