Trocka i Borzymowska z nową nawierzchnią - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-10-2021

Trocka i Borzymowska z nową nawierzchnią

W miniony weekend przeprowadziliśmy awaryjną naprawę nawierzchni ciągu ulic Trockiej i Borzymowskiej. Pełen ubytków i kolein asfalt został wymieniony na odcinku od pętli autobusowej przy stacji metra Trocka do ul. Gościeradowskiej.

O pilnym remoncie zdecydowaliśmy ze względu na zły stan nawierzchni. Roboty rozpoczęliśmy w piątek wieczorem od sfrezowania starego asfaltu. Następnie w sobotę i niedzielę układaliśmy warstwy wiążącą i ścieralną. Prace zakończyliśmy minionej nocy malowaniem oznakowania poziomego oraz usunięciem znaków pionowych i wygrodzeń, ustawionych w związku z objazdem.

Nowy asfalt pojawił się na 600-metrowym fragmencie ciągu ulic Trockiej i Borzymowskiej. To ok. 4700 m kw. nowej nawierzchni jezdni. Asfalt wzmocniliśmy ułożoną między warstwami siatką szklaną, która wydłuży trwałość remontu.

Zmiany, w tym także dotyczące nawierzchni, zachodzą po sąsiedzku naprawionego odcinka. Od maja prywatny inwestor przebudowuje skrzyżowanie ulic św. Wincentego i Borzymowskiej wraz z jej fragmentem do wjazdu w ul. Gościeradowską. Po zakończeniu tych robót „krzyżówka” zostanie wyposażona w sygnalizację świetlną, a wloty ulic św. Wincentego (północny) i Borzymowskiej staną się szersze, bo zyskają osobne pasy do skrętu w lewo. Ponadto Borzymowską do Gościeradowskiej po zmroku będą oświetlały nowe latarnie.

Powered by Projectic.pl