Trwa przebudowa skrzyżowania Radzymińskiej i Bystrej  - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

19-09-2023

Trwa przebudowa skrzyżowania Radzymińskiej i Bystrej 

W rejonie skrzyżowania ulic Radzymińskiej i Bystrej powstaje obiekt handlowo-usługowy. Prywatny inwestor jest zobligowany do dostosowania infrastruktury drogowej do powstającej inwestycji. W tej lokalizacji planowany jest więc szereg zmian – m.in. budowa jezdni serwisowej, wymiana istniejącej nawierzchni jezdni, budowa zatoki autobusowej, przebudowa chodników czy sygnalizacji świetlnej. Prace właśnie trwają.  

Ulica Radzymińska na Targówku stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców Warszawy, ale też np. pobliskich Marek i Ząbek. W okolicach powstają nowe punkty handlowo-usługowe czy budynki mieszkalne. Jeden z inwestorów postanowił wybudować taki punkt przy skrzyżowaniu z ul. Bystrą.

Dla miasta to doskonała okazja, aby zmodernizować uliczną infrastrukturę na koszt prywatnego inwestora. Taki obowiązek nakłada na inwestorów ustawa o drogach publicznych. Zadaniem miasta jest dopilnowanie, aby wykonywana przebudowa niosła jak najwięcej korzyści dla mieszkańców.

Nowa droga serwisowa

Aby zapewnić przyszłym klientom bezpieczną i wygodną drogę do nowego obiektu handlowo-usługowego inwestor wybuduje zupełnie nową drogę serwisową wzdłuż ul. Radzymińskiej. W ramach projektu powstanie pas wyłączenia i włączenia z jezdni serwisowej do ul. Radzymińskiej. Skorygowana zostanie też lokalizacja przystanku autobusowego, który zostanie zbliżony do ul. Krynoliny. Z kierunku północnego ul. Radzymińskiej wydzielony zostanie osygnalizowany pas do skrętu w lewo w ul. Bystrą.

Wzdłuż drogi powstaną ogólnodostępne miejsca parkingowe oraz chodnik. Powstanie też osygnalizowane przejście dla pieszych wraz z przejazdem dla rowerów przez ul. Bystrą w rejonie Radzymińskiej.  Przejścia dla pieszych zostaną też wyznaczone przez jezdnię serwisową. Rowerzyści będą mogli poruszać się po drodze serwisowej, na której ruch będzie uspokojony. Projekt zapewnia im wygodny wjazd i zjazd dedykowaną ścieżką.

Zmiany czekają też samą Radzymińską. W rejonie przebudowy powstaną nowe chodniki. Przebudowane zostaną też przydrożne rowy melioracyjne.

Zmiany też na Bystrej  

Obecnie na ul. Bystrej, oprócz jezdni, znajduje się ciąg pieszo-rowerowy. Po przebudowie pas drogowy zostanie poszerzony, tak aby była możliwość włączenia się w jezdnię serwisową i dotarcie do nowego obiektu.

Wzdłuż ul. Radzymińskiej oraz Bystrej zaplanowane zostały estetyczne trawniki.

Inwestor chce zakończyć prace jeszcze w tym roku.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl