Trwa remont ceglanego zjazdu z mostu Poniatowskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-10-2019

Trwa remont ceglanego zjazdu z mostu Poniatowskiego

Pracujemy na ceglanym zjeździe z mostu Poniatowskiego. Do końca roku zabytkowa konstrukcja przejdzie kompleksowy remont.

Most im. ks. J. Poniatowskiego jest jedną z najstarszych istniejących przepraw w Warszawie. Każdego roku jest on również chętnie wykorzystywany przez warszawiaków i przyjezdnych. Codziennie w obie strony pokonuje go niemal 55 tys. pojazdów. Jednym z elementów trasy jest zabytkowy ceglany wiadukt, który umożliwia zjazd z mostu na Wisłostradę po lewej stronie Wisły lub wjazd na trasę w kierunku centrum. Mijające lata i ciągła eksploatacja sprawiły, że stan techniczny wiaduktu uległ pogorszeniu. Dlatego zdecydowaliśmy się na jego remont.

Prace na ceglanym zjeździe z mostu Poniatowskiego to skomplikowany i czasochłonny proces, który wymaga niezwykłej skrupulatności. Nad robotami cały czas czuwa konserwator zabytków. Aktualnie jesteśmy w trakcie oczyszczania i rozbierania elementów konstrukcji. Pozwala to ocenić jej faktyczny stan i ustalić dalszy plan działania. Warto pamiętać, że wiadukt został wybudowany w 1910 roku i ma ponad 100 lat. Dokumentacja projektowa często nie zawiera istotnych szczegółów, co sprawia, że remont obiektu jest ogromnym wyzwaniem.

Stare, zużyte spoiny i elementy zostaną wykute i następnie zastąpione nowymi. Naprawione zostaną również skrzydła wiaduktu oraz zniszczone elementy balustrad. Po zakończeniu prac jezdnia zyska solidną nawierzchnię, wydajne odwodnienie oraz nowe oświetlenie. Pojawi się też nowa zieleń.

Remont ceglanego wiaduktu powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zobaczcie kilka zdjęć z placu budowy.

Powered by Projectic.pl