Trzy oferty na budowę świateł w al. KEN - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

23-09-2019

Trzy oferty na budowę świateł w al. KEN

Trzy firmy zgłosiły chęć wykonania sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych w al. KEN. Nowe światła mają pojawić się w sześciu lokalizacjach.

Dwa przejścia w rejonie ul. Koński Jar, zebry przy ulicach Telekiego i Jeżewskiego oraz przy numerach 81 i 101. Według audytu bezpieczeństwa to najbardziej niebezpieczne punkty na terenie Ursynowa. Budowa sygnalizacji świetlnych poprawi bezpieczeństwo w tych miejscach.

Do przetargu na budowę nowych świateł zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty mieszczą się w przedziale od ok. 3,3 do 4,5 mln zł brutto. W ramach prac wszystkie przejścia mają zostać wyposażone w automatyczną detekcję. Dodatkowo światła będą skoordynowane z istniejącymi sygnalizacjami. Krawężniki na przejściach mają być obniżone, a geometria skrzyżowań skorygowana.

Teraz oferty będą przez nas analizowane. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to nowe światła wzdłuż al. KEN powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki środkom przyznanym przez Radę Warszawy. Część niezbędnej kwoty przekazały władze Ursynowa.

Powered by Projectic.pl