Nowymi mieszkańcami placu są glediczje i miłorzęby dwuklapowe, drzewa znane ze swojej odporności i estetycznego wyglądu. Pierwsze z nich już znalazły swoje miejsce, a ich rozmieszczenie zostało starannie zaplanowane. Umieściliśmy je w celach antykompresyjnych, o których szerzej pisaliśmy w innym artykule. Cele zapewnią im odpowiednie warunki do wzrostu. Do końca roku planujemy zasadzić połowę z ponad stu drzew, które będą ozdabiać plac Centralny. Więcej o post placu Centralnym można przeczytać na stronie inwestycji.
Mała architektura, duża zmiana
Wraz z drzewami na placu pojawiła się także pierwsza mała architektura, która zapowiada przyszły charakter tej przestrzeni. Miejsca zielonego, otwartego dla mieszkańców i przyjaznego różnym formom spędzania czasu. Widoczna staje się również granitowa nawierzchnia, która w coraz większym zakresie pokrywa plac, nadając mu nowoczesnego i eleganckiego charakteru.
Niestraszne nam przesądy
Plac Centralny to jedna z kluczowych inwestycji w ramach projektu Nowe Centrum Warszawy. Transformacja śródmiejskiej przestrzeni ma nie tylko zmienić wizualny charakter centrum miasta, ale także poprawić jakość życia mieszkańców stolicy, łącząc nowoczesną infrastrukturę z zielenią.
Nie boimy się piątku trzynastego. Przyjazd trzynastu drzew akurat dziś to nie przypadek – odwracamy ten negatywny przesąd i „pechowe” dni zamieniamy w początek czegoś dobrego.