Tworzymy infrastrukturę przyjazną dla seniorów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

03-10-2019

Tworzymy infrastrukturę przyjazną dla seniorów

Wczoraj inaugurację miała kampania dotycząca bezpieczeństwa pieszych seniorów pt. „Obudź się! Uwaga=Życie”. Poza edukacją poprawiamy również infrastrukturę drogową. Tak dzieje się m.in. na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Batorego. Chcemy, aby to i inne miejsca były bezpieczne i wygodne, szczególnie dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się.

Poprawa bezpieczeństwa na warszawskich drogach jest naszym priorytetem i obowiązkiem. Jedną z ważniejszych inwestycji, którą przeprowadzamy w tym roku, jest przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości i Batorego. O zmiany w tym miejscu w szczególności apelowali do nas mieszkający w okolicy seniorzy oraz osoby, które mają problem z poruszaniem się.

Z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami, a także rodzicach z wózkami, na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Batorego budujemy naziemne dojścia do przystanków tramwajowych znajdujących się nad stacją metra Pole Mokotowskie. Będą one wyposażone w nowoczesną sygnalizację świetlną wraz z automatyczną detekcją. Taka zmiana spełni oczekiwania pieszych poruszających się w tej okolicy oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i wygody. Dzięki niej, dostaną się na przystanki tramwajowe bez konieczności pokonywania schodów.

Nowe światła i przejście dla pieszych pojawiło się już na ul. Raszyńskiej przy ul. Koszykowej. W tym roku chcemy przebudować jeszcze m.in. niebezpieczne i niewygodne dla pieszych skrzyżowanie al. „Solidarności” i Szwedzkiej oraz zbudować sygnalizacje świetlne na sześciu przejściach wzdłuż al. KEN. Przygotowujemy również szereg innych projektów poprawiających warunki ruchu pieszego: takich jak np. przebudowa pl. na Rozdrożu, uwzględniająca windy na przystanki autobusowe i nowe przejścia dla pieszych.

Równocześnie prowadzimy prace o mniejszej skali, ale równie dużym znaczeniu. W tym roku przeznaczyliśmy prawie 2 mln zł na usuwanie barier architektonicznych. Miejscowe remonty nawierzchni, krawężników oraz wymiana zniszczonych elementów infrastruktury drogowej przeprowadziliśmy już m.in. na ul. Konwiktorskiej, Bonifraterskiej, Kruczej, Towarowej, Smoczej czy Żelaznej.

Statystyki dotyczące wypadków z pieszymi w ciągu ostatnich kilku lat uległy znacznej poprawie, ale wciąż są niepokojące. Dążymy do tego, aby w przyszłości na warszawskich drogach nie ginęła ani jedna osoba.

Powered by Projectic.pl