Ul. Meissnera w całości z nowym asfaltem - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

26-04-2021

Ul. Meissnera w całości z nowym asfaltem

Zakończyliśmy wymianę nawierzchni na ul. Meissnera na Pradze-Południe. W miniony weekend nowy asfalt położyliśmy na jezdni południowo-zachodniej. Prace z tym związane stanowiły część zmian, jakie wprowadzamy na tzw. obwodnicy Gocławia w celu poprawy bezpieczeństwa.

„Obwodnicę” tworzy ciąg dwujezdniowych ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego. Ponieważ prawe pasy ruchu służyły do postoju, a niektórzy kierowcy zatrzymywali samochody tuż przed przejściami dla pieszych, postanowiliśmy wprowadzić zmiany – utrzymać parkowanie, ale w uporządkowanej formie.

Nowa nawierzchnia, ale… z wodociągową niespodzianką

W tym celu na ulicach Meissnera i Umińskiego, gdzie prace toczą się od jesieni zeszłego roku, rozebraliśmy zbędny asfalt przy wlotach dróg osiedlowych, aby uniemożliwić zostawianie tam pojazdów. Powierzchnie wyłączone z ruchu utworzyliśmy po to, aby prawe pasy przekształcić w takie, które mają służyć tylko do postoju.

Przy okazji na ul. Meissnera postanowiliśmy wymienić nawierzchnię, bo dotychczasowa była bardzo zniszczona. W dniach 16-19 kwietnia nowy asfalt położyliśmy na jezdni północno-wschodniej (kierunek od ul. Fieldorfa „Nila” w stronę ul. Bora-Komorowskiego), a w miniony weekend – na jezdni południowo-zachodniej (kierunek od ul. Bora-Komorowskiego w stronę ul. Fieldorfa „Nila”).

 

Układanie nowej nawierzchni przebiegło sprawnie, jednak nie obyło się bez niespodzianki. W niedzielę na pasie do skrętu w prawo w ul. Pawlikowskiego zaczęła gromadzić się woda. Okazało się, że pod świeżo zaasfaltowaną jezdnią pękła rura wodociągowa. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji szybko przyjechali na ul. Meissnera i zatrzymali wypływ wody oraz zabezpieczyli miejsce awarii. Dziś, po ustaleniach z nami wszelkich szczegółów, będą ją usuwać. Jak wstępnie informuje rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka, najbardziej prawdopodobną przyczyną pęknięcia był zły stan rury.

Bez wyprzedzania na przejściach

Zakończenie wszelkich prac związanych z wprowadzaniem wszystkich zmian na ulicach Meissnera i Umińskiego powinno nastąpić do końca maja. Wśród nich znajdzie się także wyznaczenie na obu jezdniach jednokierunkowych pasów rowerowych. Zarówno to, jak i stworzenie nowych miejsc parkingowych stanowi pomysł mieszkańców wybrany w ramach budżetu obywatelskiego – projekty w tej sprawie zebrały łącznie 1594 głosy. Takie same modyfikacje planujemy wprowadzić w tym roku również na ul. Abrahama. Przewidujemy, że po zwężeniu całego ciągu z dwóch pasów do jednego na ul. Meissnera będzie 125 miejsc dla samochodów, na Umińskiego – 125, a na gen. Abrahama – 145.

Jak można zauważyć np. na ul. Meissnera, jednopasmowy układ utrzymaliśmy tylko w sąsiedztwie przejść dla pieszych, aby dzięki temu nie można było na nich wyprzedzać. Zmiany nie objęły zaś skrzyżowań ul. Meissnera z ulicami Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego, które wyposażone są w sygnalizację świetlną. Układ pasów w rejonie skrzyżowań pozostał taki sam – z dodatkowymi pasami służącymi do skrętu.

Powered by Projectic.pl