Usunęliśmy kolejne nielegalne reklamy. Bilans grudnia - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

07-01-2021

Usunęliśmy kolejne nielegalne reklamy. Bilans grudnia

Psują krajobraz, a czasami nawet stwarzają zagrożenie, bo zasłaniają widoczność. Nielegalne reklamy są zmorą naszych dróg, dlatego nie ustajemy w ich likwidacji. W grudniu zeszłego roku usunęliśmy 50 takich nośników.

Walkę z nielegalnymi reklamami toczymy nieustannie. Dlatego, że poprzez swoją krzykliwość nie tylko zakłócają krajobraz, ale też stwarzają zagrożenie i często uprzykrzają życie pieszym – zwłaszcza tzw. potykacze, które ustawione na chodnikach „zabierają” miejsce przechodniom.

Dlatego stale kontrolujemy pas drogowy. Zwracamy uwagę, czy znajdujące się tam obiekty, w tym reklamy, są usytuowane tak, że nie utrudniają poruszania się. Sprawdzamy także, czy mają odpowiednie zezwolenie.

W grudniu przeprowadziliśmy 1004 kontrole pod kątem umieszczania reklam. W wyniku naszych działań zostało usuniętych 50 nielegalnych obiektów, umieszczonych w pasie drogowym bez zgody zarządcy drogi.

Wszczęto też 105 postępowań administracyjnych zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 60 decyzji administracyjnych nakładających kary.

Takie efekty to nie tylko rezultaty całodobowej kontroli naszych pracowników w ramach bieżących obowiązków. Bardzo pomocni są również mieszkańcy, którzy informują nas o nielegalnych obiektach. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem jest interwencja w Miejskim Centrum Kontaktu pod numerem 19115. Zachęcamy do korzystania z tego właśnie sposobu.

Nielegalne nośniki, które zostały usunięte, trafiają do naszego magazynu. Tam czekają na właściciela. Kierujemy do niego prośbę o odbiór. Naliczamy też koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane od ZDM-u lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Powered by Projectic.pl