Usunęliśmy kolejne nielegalne reklamy. Bilans sierpnia - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

09-09-2021

Usunęliśmy kolejne nielegalne reklamy. Bilans sierpnia

Nielegalne reklamy znikają z ulic. W sierpniu nasze służby przeprowadziły 1072 kontrole nośników i usunęły 52, które znajdowały się w pasie drogowym bez zezwolenia.

Nielegalne reklamy to zmora naszych dróg. Nie tylko wpływają negatywnie na estetykę przestrzeni publicznej, ale mogą też obniżać poziom bezpieczeństwa. Zdarza się, że nośniki ograniczają widoczność kierowcom i utrudniają przejście pieszym – zwłaszcza ustawione na chodnikach tzw. potykacze „zabierają” miejsce przechodniom. Dlatego wykorzystanie pasa drogowego jest przez nas stale kontrolowane, jeśli chodzi o działalność niezwiązaną z funkcją drogi. Zwracamy uwagę, czy znajdujące się tam obiekty są odpowiednio usytuowane i mają stosowne zezwolenie.

W sierpniu przeprowadziliśmy 1072 kontrole pod kątem umieszczania reklam. W wyniku naszych działań usunięte zostały 52 nielegalne obiekty, umieszczone w pasie drogowym bez zgody zarządcy drogi.

Wszczęto też 141 postępowań administracyjnych zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 64 decyzje administracyjne nakładające kary.

Takie działania są nie tylko wynikiem całodobowej kontroli naszych pracowników w ramach bieżących obowiązków. To także efekty wcześniejszych zgłoszeń mieszkańców. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem jest interwencja w Miejskim Centrum Kontaktu pod numerem 19 115. Zachęcamy do korzystania z tego właśnie sposobu.

Usunięte nielegalne nośniki trafiają do naszego magazynu. Tam czekają na właściciela, do którego kierujemy prośbę po odbiór. Naliczamy też koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Powered by Projectic.pl