Usuwamy bariery architektoniczne na Bielanach - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

20-05-2020

Usuwamy bariery architektoniczne na Bielanach

Bielany są kolejną dzielnicą w tym roku, w której usuwamy bariery architektoniczne. Prace prowadzimy w dwudziestu lokalizacjach.

Dbamy o komfort i dostępność przestrzeni miejskiej dla wszystkich. Od kilku lat obniżamy i regulujemy krawężniki, montujemy płyty ostrzegawcze i pasy prowadzące oraz remontujemy chodniki w rejonie przejść dla pieszych. Choć są to niewielkie inwestycje, to są szczególnie ważne są dla osób z ograniczoną mobilnością – osób starszych czy niepełnosprawnych czy dla matek z wózkami, pieszych i rowerzystów.

Na Bielanach bariery architektoniczne likwidujemy w 20 lokalizacjach, m.in. w trzech miejscach ulicy Rudnickiego, trzech ulicy Broniewskiego oraz na ulicy Marymonckiej przy Centrum Kształcenia Podyplomowego. Na ulicy Jarzębskiego zmiany wprowadzamy w czterech lokalizacjach. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulicy Jarzębskiego z ulicą Magiera wyremontujemy chodnik w rejonie przejścia dla pieszych. Podobnie przy ulicy Daniłowskiego, gdzie zastosujemy betonowe płyty 50×50 cm. Nowy chodnik pojawi się również na wysokości przystanku komunikacji miejskiej Żeromskiego 06. Najwięcej zmian – bo aż w sześciu lokalizacjach – wprowadzimy na ulicy Perzyńskiego. Podobnie jak na pozostałych ulicach, obniżymy i wyregulujemy krawężniki oraz zainstalujemy betonowe pasy ostrzegawcze. W kilku miejscach, dodatkowo wyremontujemy chodnik.

Prace prowadzimy w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców oraz na podstawie własnych obserwacji. W poprzednim roku usunęliśmy bariery architektoniczne w 130 lokalizacjach. Bielany są drugą po Białołęce (21 lokalizacji) dzielnicą, gdzie prowadzimy prace. Umowa o wartości 1,9 mln zł pozwoli przeprowadzić prace skierowane na usuwanie barier architektonicznych w połowie warszawskich dzielnic.

Lokalizacje można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji na smartfony czy numerem telefonu 19115 oraz za pośrednictwem strony internetowej warszawa19115.pl

Powered by Projectic.pl