12-06-2019

Usuwamy nielegalne obiekty – podsumowanie maja

W maju przeprowadziliśmy 1788 kontroli pasa drogowego, w wyniku których usunęliśmy 206 obiektów, głównie reklam.

Usuwamy nielegalne obiekty – podsumowanie maja

Pas drogowy jest przez nas stale kontrolowany – sprawdzamy czy znajdujące się tam obiekty (w tym reklamy) mają odpowiednie zezwolenie. W tym miesiącu w wyniku przeprowadzonych kontroli (890 skontrolowanych reklam), z pasa drogi zniknęły 154 reklamy. W maju wydaliśmy także 295 decyzji administracyjnych, nakładających kary na właścicieli nielegalnych obiektów (w tym 247 dotyczących reklam).

Zgłoszenia mieszkańców

Efekty naszej pracy to rezultat całodobowej kontroli pasa drogowego, którą przeprowadzają nasi pracownicy w ramach bieżących obowiązków. Jednak bardzo często to właśnie mieszkańcy są dla nas cennym źródłem informacji i to dzięki nim również pozyskujemy informację o nielegalnych obiektach. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem przesłania zgłoszenia przez mieszkańca jest Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, można to zrobić za pośrednictwem aplikacji, strony internetowej lub telefonicznie.

Usunięte nośniki reklamowe trafiają do magazynu ZDM. W pierwszej kolejności wysyłamy informację do właściciela z prośbą o odbiór. Naliczamy też koszty związane z koniecznością usunięcia danego obiektu. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Powered by Projectic.pl