Usuwanie barier architektonicznych – ogłosiliśmy przetarg - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

17-02-2020

Usuwanie barier architektonicznych – ogłosiliśmy przetarg

Przestrzeń miejska powinna być komfortowa i dostępna dla wszystkich, dlatego właśnie ogłosiliśmy przetarg na usuwanie barier architektonicznych. W 2019 roku pracowaliśmy w 130 lokalizacjach, w tym roku chcemy, aby to mieszkańcy zgłaszali miejsca wymagające poprawy.

Kobieta na przejściu dla pieszych.

Obniżanie krawężników, montaż płyt ostrzegawczych czy pasów prowadzących – choć zazwyczaj nie są to wielkie inwestycje, to poprawa dostępności jest szczególnie ważna dla komfortu i bezpieczeństwa osób starszych czy z niepełnosprawnościami, ale także dla matek z wózkami, rowerzystów i pieszych.

Usuwanie barier architektonicznych trwa przez cały rok. Udogodnienia wprowadzane są w pojedynczych miejscach, ale także podczas większych remontów – nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych czy przystanków komunikacji miejskiej. W efekcie każdego roku z ulic znika kilkadziesiąt barier.

W 2019 roku pracowaliśmy w 130 lokalizacjach i przeznaczyliśmy na ten cel 1,8 mln zł. W tym roku nasz budżet jest podobny, a o pomoc w ustaleniu miejsc, które wymagają poprawy dostępności, chcemy poprosić mieszkańców.

Na oferty w przetargu czekamy do 28 lutego. Więcej szczegółów na temat postępowania znajdziecie na naszej stronie w sekcji „zamówienia publiczne”.

Powered by Projectic.pl