05-02-2019

Usuwanie barier architektonicznych – trzy oferty

Chcemy, aby przestrzeń miejska była dostępna dla wszystkich użytkowników. Właśnie otworzyliśmy oferty w przetargu na prace w zakresie usuwania barier architektonicznych na terenie całej Warszawy w 2019 roku.

Usuwanie barier architektonicznych – trzy oferty

Obniżanie krawężników, montaż płyt ostrzegawczych czy pasów prowadzących – choć zazwyczaj nie są to wielkie inwestycje, to poprawa dostępności jest szczególnie ważna dla komfortu i bezpieczeństwa osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także dla matek z wózkami, rowerzystów i pieszych.

Usuwanie barier architektonicznych trwa przez cały rok. Udogodnienia wprowadzane są w pojedynczych miejscach, ale także podczas większych remontów – nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych czy przystanków komunikacji miejskiej. W efekcie każdego roku z ulic znika kilkadziesiąt barier.

Do postępowania zgłosiły się trzy firmy. Teraz ich oferty będą analizowane. Na usuwanie barier architektonicznych w 2019 roku planujemy przeznaczyć 1,8 mln zł. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wykonawca będzie zobowiązany do wykonania miejscowych remontów nawierzchni, obniżania krawężników oraz wymiany zniszczonych elementów infrastruktury drogowej.

Powered by Projectic.pl