10-06-2019

Uszkodzony element balustrady nad trasą W-Z

Na trasie W-Z doszło do uszkodzenia balustrady w okolicach pl. Zamkowego. Najprawdopodobniej w wyniku dużego uderzenia doszło do pęknięcia elementu konstrukcji wykonanej z piaskowca. W takich sytuacjach niezwłocznie ze względów bezpieczeństwa Pogotowie Drogowe zabezpiecza teren. Będziemy wnioskowali o zabezpieczenie monitoringu, który pomoże nam wyjaśnić okoliczności w których doszło do uszkodzenia tak stabilnej do tej pory konstrukcji.

Uszkodzony element balustrady nad trasą W-Z

Plac zamkowy jest niezwykle popularnym miejscem wśród warszawiaków i turystów. Dodatkowo tuż obok znajduje się ważny szlak komunikacyjny jakim jest trasa W-Z. Jednym z podstawowych naszych zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom miejskiej infrastruktury. W tym celu wszystkie nasze obiekty są stale kontrolowane. Prowadzimy okresowe przeglądy, wykonujemy niezbędne naprawy i zabezpieczenia, po to aby zapewnić mieszkańcom i turystom bezpieczeństwo podczas korzystania z naszych obiektów.

Elementy infrastruktury drogowej zazwyczaj z biegiem lat ulegają naturalnej eksploatacji. Jest to zupełnie normalne, dlatego też stale utrzymujemy kontrolę nad stanem zużycia różnych obiektów użytku publicznego, na bieżąco wymieniamy wszystkie elementy, jeżeli zachodzi taka konieczność. Po wczorajszym wydarzeniu poprosiliśmy o wydanie ekspertyzy specjalistów z Politechniki Warszawskiej. Opinia ekspertów potwierdziła, że pęknięcia pojawiły się w wyniku silnego uderzenia, co spowodowało, że konstrukcja została mocno naruszona. Teren został przez nas niezwłocznie zabezpieczony, a aktualnie zgodnie z zaleceniami trwają prace przy rozbiórce uszkodzonej balustrady.

Z powodu prowadzonych prac przy rozbiórce mogą pojawić się utrudnienia w ruchu pieszym i kołowym. Z użytkowania zostały wyłączone schody po stronie północnej oraz schody ruchome. Większość prac, które będą wymagały wyłączenia jezdni będziemy wykonywać w nocy. Pozwoli to uniknąć większych utrudnień dla kierowców.

Chcemy aby zabytkowa balustrada wróciła na swoje miejsce. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i konsultacji, m.in. z konserwatorem zabytków, będzie ona odtworzona.

Powered by Projectic.pl