Veturilo powraca - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

28-02-2019

Veturilo powraca

W nocy z czwartku na piątek kończy się zimowa przerwa Veturilo. Rowery są już rozwożone na stacje tak, by już 1 marca warszawscy rowerzyści mogli z nich korzystać. W tym roku system zostanie rozbudowany o kolejnych 8 stacji, które zostaną uruchomione na Bielanach, Ochocie, Targówku i Ursynowie.

Rowery Veturilo.

Warszawa startuje z sezonem rowerowym. Popularność tego środka transportu rośnie, co widać po liczbie użytkowników. Rozwijamy nie tylko system Veturilo. Budujemy i modernizujemy infrastrukturę, łącząc drogi rowerowe w spójną sieć. Mieszkańcy mogą też korzystać z parkingów rowerowych, samoobsługowych stacji naprawy, bezpłatnych wypożyczalni rowerów towarowych oraz trójkołowych dla seniorów. Stawiamy również na edukację. W akcję „Rowerowy Maj” angażujemy coraz więcej szkół i przedszkoli – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy i dodaje – Rower to nie tylko doskonały środek transportu. Umożliwia również dbanie o kondycję i rekreację warszawianek i warszawiaków w każdym wieku.

Przed nami ósmy sezon Veturilo. Do dyspozycji warszawiaków i odwiedzających miasto będzie ponad 5500 rowerów i ponad 380 stacji. Osiem nowych stacji zostanie uruchomionych dzięki inicjatywie poszczególnych dzielnic – Bielan (Park Kępa Potocka, Marymoncka – Przy Agorze, Wólczyńska – Conrada, Arkuszowa), Ochoty (PKP Żwirki i Wigury, Rondo Zesłańców Syberyjskich), Targówka (Łabiszyńska – OSiR Targówek) i Ursynowa (al. KEN – Przy Bażantarni).

1 marca dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN zostanie również uruchomiona kolejna stacja rowerów elektrycznych. Będzie z niej można skorzystać przed budynkiem Koncernu przy ul. Bielańskiej. To już 11 stacja rowerów elektrycznych w Warszawie i zarazem pierwsza uruchomiona we współpracy z partnerem komercyjnym.

Warszawiaków nie trzeba przekonywać do korzystania z Veturilo. Każda nowa stacja sprawia jednak, że system zyskuje nowych użytkowników, umożliwia kolejnym pracującym lub mieszkającym w jej pobliżu osobom wygodne poruszanie się po mieście. System jest rozbudowywany dzięki poszczególnym dzielnicom, ale również partnerom prywatnym. W Warszawie jest już ponad 40 stacji sponsorskich, które funkcjonują przy galeriach handlowych, stacjach paliw, zakładach pracy, biurowcach, czy po prostu – w kluczowych punktach miasta. Pracujemy nad pozyskaniem nowych partnerów – liczymy, że ich liczba będzie nadal rosła – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Veturilo to największy system rowerowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz rowerów standardowych można w nim wypożyczyć również rowery elektryczne (ich stacje znajdują się na Powiślu i wzdłuż Traktu Królewskiego), dziecięce, które można znaleźć w okolicach parków i terenów rekreacyjnych, a także tandemy.

Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z Konstancińskim Rowerem Miejskim, Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, a także działającym od zeszłego roku w Markach systemem KołoMarek. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać w Warszawie i odwrotnie. We wszystkich tych miastach obowiązuje również ten sam, zakładający bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia, cennik.

Aby skorzystać z Veturilo, wystarczy zarejestrować się na stronie Veturilo.waw.pl, poprzez aplikację lub terminal, i doładować konto kwotą co najmniej 10 złotych. Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru lub skorzystać z aplikacji mobilnej Veturilo i zeskanować kod QR roweru. Trwa to zaledwie kilka sekund.

Sezon Veturilo potrwa do końca listopada.

Powered by Projectic.pl