W Ursusie rondo zastąpi za duże i nieczytelne dla kierowców skrzyżowanie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

15-10-2020

W Ursusie rondo zastąpi za duże i nieczytelne dla kierowców skrzyżowanie

Coraz bliżej budowy nowego ronda u zbiegu ulic Spisaka, Sosnkowskiego i Regulskiej. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na realizację tego zadania. Inwestycja sprawi, że całkowitej zmianie ulegnie przewymiarowane i niebezpieczne dziś skrzyżowanie o nietypowym układzie.

W rejonie stacji PKP Ursus krzyżują się jednokierunkowe fragmenty ulic Spisaka i Sosnkowskiego oraz dwukierunkowa ulica Regulska. Ta ostatnia kończy tutaj swój bieg i stanowi jedynie dojazd do parkingu oraz pętli autobusowej i kilku domów.

Skrzyżowanie tych stosunkowo niewielkich ulic jest bardzo rozległe – rozciąga się na przeszło 600 metrów kwadratowych. Taki układ nie ma żadnego praktycznego uzasadnienia i jest nieczytelny dla kierowców, przez co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Na rozległym skrzyżowaniu brakuje też przejść dla pieszych.

Zaprojektowaliśmy w tym miejscu proste rondo, które uporządkuje ruch. Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który je wybuduje. Z realizacji prac powinien się wywiązać do końca roku.

Projekt ronda został przygotowany w porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego. Geometria nowego okrągłego skrzyżowania bierze pod uwagę konieczność zapewnienia pełnej przejezdności dla miejskich autobusów dojeżdżających do przystanków na pobliskiej pętli.

Zostaną również wyznaczone przejścia dla pieszych przez ulice Spisaka i Sosnkowskiego. W ramach prac na obu tych ulicach zostanie również dopuszczony ruch rowerowy w obu kierunkach. To element pomysłu zgłoszonego w budżecie obywatelskim.

Powered by Projectic.pl