Wymiana dylatacji na Rozwadowskiego zakończona przed czasem - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

23-07-2024

Wymiana dylatacji na Rozwadowskiego zakończona przed czasem

Zakończyliśmy remont dylatacji wiaduktu nad torami kolejowymi na ul. Rozwadowskiego. Zgodnie z umową wykonawca na zrealizowanie prac miał czas do końca sierpnia. Oznacza to, że roboty zostały wykonane ponad miesiąc przed terminem. To szczególnie ważne w kontekście tego, że wymagały one wprowadzenia ruchu wahadłowego, co było sporym utrudnieniem dla kierowców samochodów oraz transportu publicznego.

Wiadukt nad torami kolejowymi na ul. Rozwadowskiego to bardzo ważny element infrastruktury komunikacyjnej Targówka. Codziennie korzystają z niego m.in. mieszkańcy osiedla „Wilno”, którzy chcą wygodnie dostać się na ul. Radzymińską.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Aby nie dopuścić do nieodwracalnych uszkodzeń naszej infrastruktury, na bieżąco przeprowadzamy remonty i prace konserwacyjne. Dylatacja wiaduktu na ul. Rozwadowskiego była tu dobrym przykładem. Intensywny ruch, z którym codziennie musiała się mierzyć, sprawił, że urządzenie dylatacyjne nie spełniało już swojej funkcji w zadawalającym poziomie. Dlatego postanowiliśmy je wymienić.

A najlepiej w wakacje

Należy zdawać sobie sprawę, że konsekwencją każdego, nawet najmniejszego remontu, są utrudnienia dla mieszkańców. Prace i tak trzeba jednak przeprowadzić. Rozwiązaniem, które minimalizuje niedogodności jest wybór odpowiedniego terminu robót. Wcześniej zapowiadaliśmy szereg remontów wakacyjnych, które wpisują się w tę metodę – m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Odolanach, Karowej czy w tunelu pod Marszałkowską. Do nich dołączył wiadukt na ul. Rozwadowskiego.

Ponad miesiąc przed czasem

Wykonawca zakończył prace na jezdniach w obu kierunkach. Również piesi i rowerzyści nie mają już żadnych utrudnień. Roboty wymagały wprowadzenia ruchu wahadłowego wspomaganego tymczasową sygnalizacją świetlną. Na szczęście udało się je zakończyć sporo przed czasem – termin obowiązujący w umowie to 31 sierpnia.

Oznacza to, że kierowcy samochodów osobowych oraz autobusów, ale też piesi i rowerzyści, mogą bez żadnych przeszkód korzystać z ważnego wiaduktu – i to ponad miesiąc przed zakładanym terminem.

Aktualizacja

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na początku lipca 2024 r. (rozpoczęcie prac) i następnie zaktualizowany pod koniec lipca (zakończenie prac).

Powered by Projectic.pl