10-11-2017

Weekendowy remont Gniewkowskiej i Potrzebnej

Chcemy kompleksowo poprawić jakość dróg na Odolanach. W weekend planujemy remont pierwszego odcinka ul. Gniewkowskiej i ul. Potrzebnej. Już niebawem kolejne prace m.in. na ul. Ordona i Jana Kazimierza.

Weekendowy remont Gniewkowskiej i Potrzebnej

Sieć drogowa Odolan powstała w czasach, gdy nie było tu żadnej zabudowy mieszkaniowej i ulice służyły wyłącznie obsłudze zakładów przemysłowych. Teraz, gdy w pobliżu powstają kolejne osiedla, a drogi są zniszczone przez pojazdy ciężarowe, konieczne są działania remontowe, aby zapewnić przejezdność i odpowiedni standard dróg, zmniejszając uciążliwości dla mieszkańców.

Dlatego w najbliższy weekend w ramach bieżącego utrzymania ułożymy nową nawierzchnię asfaltową na ul. Potrzebnej i ul. Gniewkowskiej, na odcinku pomiędzy dwoma przejazdami kolejowymi (w granicach dzielnicy Włochy). To pierwszy etap prac w tym rejonie. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy ułożyć nową nawierzchnię na kilkusetmetrowym odcinku ul. Gniewkowskiej od ul. Ordona do ul. Mszczonowskiej.

Planujemy również remont pozostałego odcinka ul. Gniewkowskiej, który jest obecnie w najgorszym stanie technicznym. Doraźny remont jest wstępnie zaplanowany na przyszły rok i odbędzie się przy udziale finansowym firm budowlanych korzystających z tej ulicy. Na jezdni planujemy ułożyć nawierzchnię betonową. Nową nawierzchnię w przyszłym roku zyska również ul. Ordona, na odcinku nieobjętym przebudową zrealizowaną przez ZDM w 2015 r.

To rozwiązanie doraźne, ponieważ docelowo układ drogowy w tym miejscu ma wyglądać inaczej zaś ul. Gniewkowska zmieni przebieg. Te zmiany, zgodnie z docelowym planem zagospodarowania, będą wprowadzane w miarę przekształcania całego rejonu i wygaszania działalności przemysłowej. Do tego czasu niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego standardu dróg. Pozwoli to zmniejszyć hałas drogowy, a także umożliwi efektywne sprzątanie dróg, co ograniczy pylenie i zanieczyszczenie powietrza.

Równocześnie planowana jest także przebudowa ul. Jana Kazimierza. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na dokumentację projektową nowej ulicy.

Powered by Projectic.pl