Wiadukt na Saskiej do remontu - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

06-09-2012

Wiadukt na Saskiej do remontu

Od poniedziałku tj. 10 września br. rozpoczynamy zapowiadany remont wiaduktu ul. Saskiej.

Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, remontowany wiadukt „otrzyma” nie tylko nową nawierzchnię , ale również nową izolację. Prace przyczynią się do zwiększenia komfortu jazdy, ale przede wszystkim, co najistotniejsze będzie bezpieczniej.

W opinii ZDM remont wiaduktu był konieczny, prace doraźne, które do tej pory przeprowadzaliśmy w ramach usuwania zagrożenia przynosiły poprawę, jednak wadą technologiczną była izolacja, która „ślizgała się po nawierzchni”, takie wady z lat 90. mogliśmy obserwować również na innych obiektach, które wówczas były budowane, przykładem mogą  być chociażby remontowane wiadukty na ul. Hynka.

To nie jedyna dobra wiadomość, przy wiadukcie pojawią się również nowe urządzenia dźwigowe, wkrótce uruchomimy procedury związane z przetargiem na ich montaż. Do końca roku przy wiadukcie zostaną wylane ławy fundamentowe, urządzenia dźwigowe zamontujemy już w przyszłym roku.

W związku z planowanym remontem informujemy o zmianie w organizacji ruchu. Jadąc w obu kierunkach proponowany objazd będzie prowadził ulicami Zwycięzców, Paryską, Brukselską, Ateńską do Saskiej. W trakcie remontu chodnik na wiadukcie będzie odgrodzony od remontowanej nawierzchni barierami,  ruch pieszych na wiadukcie będzie dopuszczony.

Powered by Projectic.pl