Windy i wiele więcej – ogłosiliśmy przetarg na przebudowę pl. Na Rozdrożu - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

10-11-2022

Windy i wiele więcej – ogłosiliśmy przetarg na przebudowę pl. Na Rozdrożu

Jesteśmy o krok bliżej przebudowy pl. Na Rozdrożu. Jeszcze we wrześniu Radni m.st. Warszawy przyznali nam dodatkowe środki na ten cel. W ostatnich tygodniach przygotowywaliśmy się do ogłoszenia przetargu. Dziś możemy oficjalnie ogłosić, że szukamy chętnych do realizacji prac w terenie. Nowy pl. Na Rozdrożu to przede wszystkim windy na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej, ale też szereg udogodnień dla rowerzystów i pieszych.

Przebudowa pl. Na Rozdrożu to przede wszystkim szereg udogodnień dla pieszych, pasażerów transportu publicznego i rowerzystów. Na początku września przekazaliśmy informację, że Rada m.st. Warszawy przekazała nam dodatkowe środki na ten cel. Ogłoszenie przetargu oznacza, że jesteśmy o krok bliżej realizacji wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

Planowana przebudowa placu ma obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Windy będą ogromnym ułatwieniem dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy opiekunów z dziećmi, dla których dziś to miejsce jest zupełnie niedostępne.

To jednak nie koniec usprawnień – perony zostaną poszerzone, wyposażone w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu. Wyznaczymy brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Planujemy również powiększyć przestrzeń dla pieszych, likwidując powierzchnie wyłączone z ruchu i uporządkować ruch rowerowy na placu – powstanie łącznik rowerowy po zachodniej stronie placu i droga dla rowerów łącząca plac z wiaduktami nad Agrykolą, które obecnie przebudowuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Wyznaczone zostanie też nowe przejście dla pieszych w osi al. Wyzwolenia. Oznacza to likwidację niewygodnych przejść podziemnych. Projekt organizacji ruchu jest już zatwierdzony.

 

Wyczekiwana inwestycja

Jeszcze w 2019 roku zebraliśmy od mieszkańców uwagi na temat projektu nowego pl. Na Rozdrożu. Głosy były jednoznaczne – to miejsce musi się zmienić. Uwagi mieszkańców zostały uwzględnione w przygotowanym projekcie organizacji ruchu, który uzyskał niezbędne zatwierdzenia. Następnie wystąpiliśmy o zapewnienie finansowania projektu, a teraz nadszedł czas na wybranie wykonawcy prac w terenie. Oznacza to, że do rozpoczęcia wyczekiwanej przez mieszkańców przebudowy jest już naprawdę blisko.

Na oferty w przetargu czekamy do 19 grudnia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to wykonawca będzie miał rok na zrealizowanie prac.

Równolegle, w rejonie pl. Na Rozdrożu, ma powstać zapowiadany pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 roku, upamiętniający zwycięską walkę na przedpolach stolicy. Pomnik zostanie wybudowany w ramach rządowego programu „Niepodległa”. Obie inwestycje mają być realizowane w tym samym czasie, jednak dzięki stałemu kontaktowi z zarządzającymi programem, uda się je skoordynować.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl