Wiosna na drogach — trwa odnawianie oznakowania - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-05-2020

Wiosna na drogach — trwa odnawianie oznakowania

Również dla drogowców wiosna oznacza czas porządków. Tradycyjnie, jak co roku, przystąpiliśmy do odświeżania - tam, gdzie to konieczne - oznakowania poziomego na ulicach.

Zarządowi Dróg Miejskich podlega ponad 800 km dróg w Warszawie. Oprócz dużych i spektakularnych modernizacji są na nich również wykonywane bieżące prace utrzymaniowe. Stanowią znaczną część naszej codziennej pracy. Oczywiście nie ma potrzeby odmalowywania co roku pasów i linii na wszystkich ulicach. Ścierają się w różnym tempie w zależności od natężenia ruchu w danym miejscu. To jednak kluczowe dla bezpieczeństwa na stołecznych ulicach, by wszelkie oznaczenia drogi, były dla jej użytkowników widoczne na pierwszy rzut oka.

Prace standardowo przeprowadzane są nocą (w godz. 22.00 – 5.00), tak aby nie powodować utrudnień w ruchu. Istotnym czynnikiem jest także pogoda. Temperatura powietrza powinna być wyższa od 5°C, a wilgotność powietrza nie może przekraczać 85 proc.

W tym roku malowanie zostało już wykonane na takich ulicach jak m.in.: Patriotów (jezdnia zachodnia), Rekrucka, Szosowa, Stepowa, Łysakowska, Kasprowicza, Przybyszewskiego, Maczka, Płocka, Powązkowska, Młynarska, Krasińskiego, Żytnia, Andersa, Smocza, Anielewicza i Stawki.

Na bieżąco monitorujemy sytuację na podległych nam drogach. Mieszkańcy mogą jednak sami zgłaszać przypadki oznakowania, które ich zdaniem wymaga odświeżenia. Polecamy korzystanie z Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19 115, zarówno w tej, jak i w wielu innych sprawach.

Powered by Projectic.pl