08-08-2018

Wracamy na Dwernickiego i Szaserów

Przed nami drugi etap remontu nawierzchni jezdni ul. Dwernickiego oraz prace na ul. Szaserów. Początek robót już w piątek wieczorem. Ze względu na duży zakres prac, remont potrwa nieco dłużej niż zwykle – do czwartku, 16 sierpnia do godz. 04.00. To będzie 25. frezowanie w tym sezonie.

Wracamy na Dwernickiego i Szaserów

Pierwszy etap robót przeprowadziliśmy pod koniec lipca. Wówczas nową nawierzchnię wraz z oznakowaniem poziomym, zgodnym z nową organizacją ruchu, otrzymał odcinek ul. Dwernickiego od Podskarbińskiej do Kickiego (bez skrzyżowania). Teraz czas na kolejne prace, także na ul. Szaserów.

Roboty obejmą kilkusetmetrowy odcinek ulic Dwernickiego i Szaserów od skrzyżowania z ul. Kickiego (wraz ze skrzyżowaniem) w kierunku ul. Garwolińskiej. To ok. 9000 m kw. nowej nawierzchni jezdni. Asfalt zostanie wzmocniony siatką, która wydłuży trwałość remontu, a na jezdni pojawi się nowe oznakowanie poziome, zgodne z projektem nowej organizacji ruchu związanej z przebudową ulicy (infrastruktura dla rowerów, chodniki, przebudowa skrzyżowań). To m.in. pasy rowerowe i miejsca postojowe. 

Uwaga na objazdy

Początek prac już w piątek, 10 sierpnia, o godz. 22.00, a zakończenie 16 sierpnia o godz. 04.00. W tym czasie zamknięta dla ruchu będą ul. Dwernickiego i Szaserów na odcinku od ul. Kickiego do ul. Garwolińskiej. Połączenie z ul. Dwernickiego nie będą miały ulice Kickiego oraz Mycielskiego. Zamknięte będzie również skrzyżowanie z ul. Wiatraczną.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Wspólna Droga lub Garwolińska, Grochowska, Podskarbińska oraz Terespolska, Grochowska, Wspólna Droga. Dojazd do Wojskowego Instytutu Medycznego na ul. Szaserów zapewniony będzie od strony ul. Garwolińskiej i ul. Chrzanowskiego.

Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na znaki informujące o objazdach. Ze względów technologicznych roboty mogą odbywać się także w nocy. Przepraszamy za utrudnienia.

Powered by Projectic.pl