13-06-2018

Wracamy na Powsińską

Na najbliższy weekend zaplanowaliśmy drugi etap prac na ul. Powsińskiej. Tym razem nową nawierzchnię otrzyma zachodnia jezdnia, na odcinku od ul. św. Bonifacego do ul. Nałęczowskiej. Początek robót w piątek wieczorem.

Wracamy na Powsińską

Pierwszy etap remontu zakończyliśmy blisko dwa tygodnie temu. Wówczas nowy asfalt pojawił się na 800-metrowym odcinku od ul. Idzikowskiego do ul. św. Bonifacego. Teraz czas na kolejne prace.

Drugi etap to roboty na blisko kilometrowym odcinku od ul. św. Bonifacego do ul. Nałęczowskiej. To ponad 10 000 metrów kw. nowej nawierzchni, aby wydłużyć trwałość remontu, nawierzchnia zostanie wzmocniona specjalną siatką szklaną. Na nowym asfalcie odtworzymy oznakowanie poziome. Nowe będą też krawężniki w pasie dzielącym jezdnie.

Prace rozpoczną się w piątek, 15 czerwca, o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku, 18 czerwca, do godz. 04.00. W tym czasie droga na remontowanym odcinku (w kierunku Wilanowa) będzie zamknięta dla ruchu (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nałęczowską). Na czas robót połączenie z ul. Powsińską stracą ulice Okrężna i Morsztyńska (od strony ul. Zdrojewskiej) oraz ul. Nałęczowska. Na przemian zamykane będą przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów.

Objazdy zamkniętego odcinka zostaną poprowadzone ulicami: al. W. Witosa – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska; Nałęczowska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska.

Autobusy linii 108 (tylko w kierunku krańca PL. TRZECH KRZYŻY) pojadą objazdem ulicami Gołkowską i R. Statkowskiego. Linie 131 i 189 dojadą ul. św. Bonifacego do pętli STEGNY. Autobusy linii 163 zawrócą na tej samej pętli i pojadą ulicami: św. Bonifacego – Gołkowska – R. Statkowskiego – Augustówka i dalej swoją trasą. Autobusy linii 172 będą zatrzymywały się na przystanku GORASZEWSKA 03 i 04 przy ul. Powsińskiej. Linia 180 (tylko w kierunku krańca WILANÓW) będzie kursowała ulicami: św. Bonifacego – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska, a linia nocna N31 dojedzie do pętli WILANOWSKA ulicami: Wiertnicza – Augustówka – Zawodzie – Kobylańska – Syta – Z. Vogla – Przyczółkowa – al. Wilanowska.

Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki informujące o objazdach.

W sobotę przeprowadzimy także prace utrzymaniowe na ul. Kinetycznej. To doraźne, awaryjne roboty, poprawiające stan nawierzchni i przejezdność drogi. Roboty będą wykonywane tylko w sobotę, na odcinku od ul. Wirażowej do wiaduktu nad trasą S2. W czasie prac ten odcinek będzie zamknięty dla ruchu.

Powered by Projectic.pl