09-02-2018

Wygodniej dla pieszych. Sprawdź, co aktualnie dzieje się na Połczyńskiej

Roboty postępują szybko. W wielu miejscach praktycznie gotowy jest już chodnik, widać też zarys nowej drogi dla rowerów, która połączy Bemowo i Wolę ze Śródmieściem.

Wygodniej dla pieszych. Sprawdź, co aktualnie dzieje się na Połczyńskiej

W ramach prac trwających po południowej stronie ciągu ulic Kasprzaka-Wolska-Połczyńska powstaną nowe chodniki z płyt o wymiarach 50/50 cm, oświetlenie, wyniesione przejścia dla pieszych i droga rowerowa. Zadbamy także o zieleń.

Znaczna część prac przy układaniu nowych chodników już za nami. W ramach inwestycji przebudujemy skrzyżowanie ul. Połczyńskiej z ul. Dźwigową i Powstańców Śląskich. Za nami już zasadnicze prace związane z modernizacją sygnalizacji świetlnej. Zakończyliśmy roboty ziemne i układanie nowego okablowania. Ustawiliśmy też część słupów, na których zawisły nowe sygnalizatory. Na tym skrzyżowaniu nowo powstająca trasa rowerowa zostanie połączona z już istniejącą infrastrukturą, czyli pasami rowerowymi na Dźwigowej oraz drogą rowerową na Powstańców Śląskich. Nowa infrastruktura poprawi też komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Równocześnie rozpoczynamy drugi etap tej inwestycji – od ul. Dźwigowej do granicy miasta. Pod koniec stycznia podpisaliśmy umowę z wykonawcą tych prac. To także będą kompleksowe prace – obejmujące chodniki, drogę dla rowerów, oświetlenie uliczne, sygnalizacje i zmiany podnoszące bezpieczeństwo ruchu.

Wszystkich roboty planujemy zakończyć w tym roku.

Powered by Projectic.pl