Wylaliśmy asfalt na Ordona - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

25-03-2024

Wylaliśmy asfalt na Ordona

Kontynuujemy prace na ul. Ordona. Na zachodniej jezdni właśnie pojawiła się asfaltowa nawierzchnia. Niedługo kierowcy pojadą nią w stronę ul. Stańczyka. Natomiast w stronę ul. Kasprzaka – drogą techniczną w pasie rozdziału. W tym czasie wykonawca będzie prowadził prace nad jezdnią wschodnią.

Prace na ul. Ordona - widok z góry.

Ulica Ordona to jedna z głównych ulic wolskich Odolan. Jazda nią nie należała jednak do najprzyjemniejszych. Dotychczas kierowcy na odcinku od budynku o numerze 5B do ul. Stańczyka poruszali się po zabytkowym już bruku. Dzięki wprowadzanym przez nas zmianom będą mogli niedługo zapomnieć o tych wertepach.

Zachodnia jezdnia już z asfaltem 

Trwają prace nad przebudową ul. Ordona. Do tej pory Zakład Remontów i Konserwacji Dróg prowadził je głównie na zachodniej jezdni. Między innymi zabezpieczał wspomniany zabytkowy bruk czy wymieniał latarnie. Kulminacją tych robót było weekendowe asfaltowanie. Stara nawierzchnia (pozostała jedynie w zatokach parkingowych i zjazdach) została zalana warstwami nowej i zdecydowanie wygodniejszej.

Dotychczas ruch w obu kierunkach odbywał się na jezdni wschodniej. Nowa nawierzchnia na zachodniej jezdni oznacza, że niedługo kierowcy jadący w stronę ul. Stańczyka będą mogli na nią wrócić. Z kolei ruch w drugą stronę zostanie przeniesiony na drogę techniczną w pasie rozdziału. W ten sposób ZRiKD będzie mogło rozpocząć pracę nad jezdnią wschodnią, którą czeka taki sam zabieg jak jezdnię zachodnią.

Zielona i komfortowa Ordona 

Przed rozpoczęciem przebudowy ul. Ordona była w opłakanym stanie. Ponadto w ostatnim czasie Odolany przechodzą dynamiczne zmiany – z terenów przemysłowych przeradzają się w mieszkaniowe – wyznaczając nowe standardy, do których ul. Ordona w dotychczasowej formie nie przystawała. Stąd decyzja o gruntownej przebudowie komunikacyjnego kręgosłupa tego rejonu Woli.

W ramach przebudowy ulicy przede wszystkim na obu jej odcinkach powstanie nowa nawierzchnia. Uporządkowane i przeorganizowane zostanie także parkowanie oraz znikną niewykorzystywane zawrotki. Wyremontujemy również chodniki. Wyznaczone zostaną pasy rowerowe, które połączą się z już istniejącymi na wcześniejszym odcinku ulicy.

Ulica Ordona będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale także bardziej zielona. Oprócz tysięcy krzewów i bylin posadzimy jeszcze 40 drzew. Ponadto zadbamy o energooszczędne oświetlenie. Stare i betonowe słupy zostaną zastąpione metalowymi z oprawami SAVA.

Nie tylko Ordona 

Kierowców ucieszy również zaplanowany remont innego odcinka ul. Ordona – między ulicami Wolską a Kasprzaka. Właśnie trwa przetarg na frezowanie tej i kilku innych ulic. Zadowoleni będą też rowerzyści, bo również na tym odcinku – w ramach budowy tramwaju na ul. Kasprzaka – wyznaczone zostaną pasy rowerowe.

Równocześnie z przebudową ul. Ordona między ul. Stańczyka a budynkiem o numerze 5B trwa przebudowa całej ul. Jana Kazimierza. To druga z głównych ulic Odolan, która przechodzi całkowitą metamorfozę. W ramach tej inwestycji wyremontujemy oczywiście nawierzchnię jezdni, ale zadbamy także o więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów oraz o zieleń. Między innymi poszerzymy chodniki i wybudujemy nową drogę dla rowerów oraz posadzimy 250 drzew.

Powered by Projectic.pl