Wymiana dylatacji na Wybrzeżu Gdyńskim - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

30-07-2020

Wymiana dylatacji na Wybrzeżu Gdyńskim

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia rozpoczynamy prace związane z wymianą dylatacji na wiaduktach bielańskiego odcinka Wisłostrady w rejonie skrzyżowania z ulicą Gwiaździstą.

W pierwszym etapie, od piątku 31 lipca ok. godziny 22, zamknięty zostanie lewy pas w kierunku Łomianek oraz prawy w kierunku centrum.

Wymiana urządzenia dylatacyjnego to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego urządzenia dylatacyjnego wylany beton potrzebuje kilku dni za związanie. Po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia. Całość prac na jezdniach wiaduktów w obu kierunkach chcemy zrealizować do końca sierpnia.

Tradycyjnie na prowadzenie prac powodujących długotrwałe utrudnienia w ruchu decydujemy się przede wszystkim w trakcie wakacji. Analogiczne prace przy wymianie dylatacji na wiaduktach toczymy obecnie również na ulicy Wolskiej (przy Redutowej) oraz w Dolinie Służewieckiej. Na tej samej zasadzie, korzystając ze zmniejszonego ruchu pojazdów w trakcie pandemii, w kwietniu wymieniliśmy dylatacje w kilku punktach na Trasie Siekierkowskiej.

Powered by Projectic.pl