Wymiana nawierzchni na Rodziewiczówny - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

31-07-2020

Wymiana nawierzchni na Rodziewiczówny

Od soboty, 1 sierpnia, do niedzieli, 2 sierpnia, zamknięta dla ruchu będzie ul. Marii Rodziewiczówny na odcinku od ul. Ostrobramskiej do Jubilerskiej.

W porozumieniu z ZDM remont sfinansuje i wykona inwestor prywatny, firma MIIL-Yon Sp. z o.o.  Jest to element rekultywacji i modernizacji terenu w pobliżu nowego wieżowca mieszkalnego “Aura Tower”. Ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Ostrobramskiej do Jubilerskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Jubilerską. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Ostrobramską, Zamieniecką i Łukowską. Autobusy linii 168 pojadą do pętli Witolin objazdem ulicami Zamieniecką i Łukowską.

Całkowity zakres prac, jakie musiał na tym terenie wykonać deweloper, jest szerszy. Wcześniej na skrzyżowaniu z Ostrobramską został już  dobudowany dodatkowy pas służący do zawracania. Oprócz tego inwestor jest zobowiązany do odtworzenia trawnika i remontu chodnika oraz drogi dla rowerów.  Infrastruktura  wymaga naprawy, ponieważ została zdewastowana przez kierowców dojeżdżających nielegalnie do znajdującego się na parterze dyskontu spożywczego i parkujących na pasie zieleni. Warto przypomnieć, że specjalnie dla nich został już wybudowany bezpłatny parking podziemny.

Powered by Projectic.pl