Wymieniliśmy oprawy oświetleniowe w alei Waszyngtona - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

23-12-2019

Wymieniliśmy oprawy oświetleniowe w alei Waszyngtona

Koniec roku to dla nas mocny finisz na froncie modernizacji oświetlenia ulicznego. Dziś donosimy o zakończeniu prac na Pradze-Południe.

Nowe oprawy zamontowaliśmy na całej długości alei Józefa Poniatowskiego oraz alei Jerzego Waszyngtona, czyli na odcinku od mostu Poniatowskiego do ronda Wiatraczna. Opraw jest w sumie 198 sztuk. Łączny koszt modernizacji wyniósł ponad 550 tys. zł. Przewidywana średnia roczna oszczędność zużycia energii elektrycznej to 132 tys. kWh.

Oświetlenie w alei Waszyngtona jest rozmieszczone w nietypowy sposób. To jedno z niewielu miejsc w Warszawie gdzie same oprawy są rozpostarte pośrodku jezdni na długich kablach. Ten charakterystyczny układ, wynikający z również nietypowego przebiegu torowiska tramwajowego, został zachowany po remoncie.

Charakterystyczne białe światło opraw LED jest już obecne na wielu innych arteriach w okolicy. W poprzednich latach wymienione zostało oświetlenie na moście Poniatowskiego oraz takich ulicach jak: Kinowa, Francuska, Grochowska czy też al. Zieleniecka.

 

Powered by Projectic.pl