Wymienimy dylatację na moście Świętokrzyskim - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

07-09-2021

Wymienimy dylatację na moście Świętokrzyskim

Rozpoczęliśmy wymianę dylatacji we wschodniej części mostu Świętokrzyskiego. W trakcie prac obie jezdnie przed skrzyżowaniem z ul. Wybrzeże Szczecińskie będą zwężone o jeden pas. Przy okazji naprawimy nawierzchnię ciągów pieszo-rowerowych w sąsiedztwie dylatacji.

Ostatni przegląd mostu Świętokrzyskiego wykazał konieczność naprawy dylatacji po wschodniej stronie obiektu. Dlatego podjęliśmy decyzję o niezwłocznej wymianie wyeksploatowanego elementu konstrukcji. Do prac przystępujemy dzisiaj – odstąpiliśmy od ich rozpoczęcia pod koniec wakacji z uwagi na duże natężenie ruchu rowerowego na moście. Roboty obejmą bowiem naprawę nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych w sąsiedztwie dylatacji.

Wymiana dylatacji zostanie przeprowadzona w czterech etapach:

  • I – z ruchu zostaną wyłączone pasy lewe na obu jezdniach; utrudnienia dla kierowców,
  • II – z ruchu zostaną wyłączone pasy środkowe na obu jezdniach; utrudnienia dla kierowców,
  • III – kierowcy nie będą mogli poruszać się prawym pasem na jezdni w kierunku centrum i pasem do jazdy na wprost w stronę Pragi; piesi i rowerzyści nie skorzystają z ciągu pieszo-rowerowego po północnej stronie mostu,
  • IV – kierowcy ze skrajnego prawego pasa nie skręcą w prawo w ul. Wybrzeże Szczecińskie lub nie pojadą na wprost w kierunku Pragi, a piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie mostu.

 

Wymiana dylatacji będzie wiązała się z szeregiem prac obejmujących konstrukcję mostu i nawierzchnię. Najpierw wykujemy starą dylatację, a następnie oczyścimy szczelinę dylatacyjną, zamontujemy i dozbroimy nowe dylatacje, uzupełnimy konstrukcję betonową, odtworzymy izolację pomostu i przyczółka oraz położymy warstwy asfaltu. W przypadku ciągów pieszo-rowerowych odnowimy zniszczoną i odspojoną ich nawierzchnię w sąsiedztwie dylatacji.

Pierwszy etap prac potrwa trzy tygodnie, a realizacja każdych następnych ma zająć po dwa tygodnie. Zakończenie robót planowane jest na 31 października.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl