Wymienimy urządzenia dylatacyjne na Trasie Siekierkowskiej  - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

24-03-2020

Wymienimy urządzenia dylatacyjne na Trasie Siekierkowskiej 

Mniejszy ruch na warszawskich drogach to dobra okazja do przyśpieszenia niektórych prac drogowych. W najbliższy czwartek przystąpimy do wymiany urządzenia dylatacyjnego na Trasie Siekierkowskiej – prace na estakadzie z ul. Płowieckiej w kierunku Mokotowa potrwają przez najbliższe 3 tygodnie.

Trasa Siekierkowska jest bardzo ważną arterią komunikacyjną, który łączy Mokotów z Pragą-Południe. Codziennie tę trasę pokonuje tysiące pojazdów, w tym ciężarowych i ponadnormatywnych. Intensywna eksploatacja sprawia, że elementy konstrukcji są narażone na szybsze zużycie.

Prace będą polegały na wymianie urządzenia dylatacyjnego oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu.Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego urządzenia dylatacyjnego wylany beton potrzebuje kilku dni na związanie. Po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia.

Prace prowadzone będą etapowo i potrwają 3 tygodnie. Utrudnienia w każdym z etapów polegały będą na zwężeniu do jednego pasa, na odcinku kilkudziesięciu metrów al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego prowadzącej w kierunku Mokotowa (zaraz za zjazdem nad ul. Ostrobramską).

Powered by Projectic.pl