Wyniesione przejście na Sadowskiej gotowe. Piesi bezpieczniejsi - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

18-11-2020

Wyniesione przejście na Sadowskiej gotowe. Piesi bezpieczniejsi

Zakończyliśmy budowę wyniesionego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez ul. Sadowskiej przy wlocie do ul. Żeromskiego. Poprawie uległo bezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów.

Wyniesione przejścia dla pieszych to optymalne rozwiązanie na mniejszych, lokalnych ulicach lub podporządkowanych wlotach takich ulic w główne arterie. Można je stosować tam, gdzie nie poruszają się pojazdy komunikacji miejskiej. Stanowią one sposób na uspokojenie ruchu kołowego i poprawę bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych.

Właśnie lokalny charakter ma bielańska ul. Sadowskiej. Dobiega do ul. Żeromskiego naprzeciwko południowego wejścia do stacji metra Słodowiec. Aby kierującym się do niej i na pobliskie przystanki pieszym zapewnić komfortowe dojście, wynieśliśmy powierzchnię przejścia oraz przejazdu rowerowego. Prace przeprowadziliśmy błyskawicznie – rozpoczęliśmy je pod koniec października, a już w zeszłym tygodniu zakończyliśmy je.

Wyniesiona zebra, poprowadzona grzbietem progu spowalniającego, już zmusza kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Aby bezpiecznie przez nią przejechać, konieczne jest zredukowanie prędkości. Tym samym piesi zyskują dodatkowy czas na przekroczenie jezdni.

Przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy z wyniesioną powierzchnią wybudowaliśmy w ramach budżetu obywatelskiego. To element projektu „Uzupełnienie sieci tras rowerowych na Bielanach, który cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. W głosowaniu poparły go 2254 osoby.

Powered by Projectic.pl