Wyremontowaliśmy chodnik na Modlińskiej. Płyty zastąpiły starą kostkę i asfalt - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

19-11-2020

Wyremontowaliśmy chodnik na Modlińskiej. Płyty zastąpiły starą kostkę i asfalt

Zrealizowaliśmy kolejny projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Wymieniliśmy chodnik wzdłuż ul. Modlińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Płużnicką do ul. Modlińskiej 129. Miejsce asfaltu i starej kostki zajęły estetyczne płyty.

Chodnik – dojście do bloków, parkingów, sklepów czy przystanków – został wyremontowany po stronie zachodniej ul. Modlińskiej w kierunku węzła z Trasą Mostu Północnego. Jeszcze do niedawna na 250-metrowym odcinku znajdowały się fragmentami asfalt i kostka brukowa. W niektórych miejscach były pozapadane i wybrzuszone, co powodowało, że dla pieszych był bardzo niewygodny.

To się zmieniło. Trotuar stał się bezpieczniejszy. Właśnie zakończyliśmy prace, podczas których położyliśmy nową, równą nawierzchnię z estetycznych płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm. Chodnik został również poszerzony – wcześniej fragmentami był bardzo wąski, co utrudniało przechodniom swobodne mijanie się.

Przy okazji poprawiliśmy także wjazdy na posesje i pod pobliskie budynki. Wyłożyliśmy je kostką brukową. Kierowcy będą mieli teraz komfortowy dojazd – dotychczas musieli pokonywać nierówny asfalt.

Wymianę chodnika przeprowadziliśmy w ramach realizacji budżetu obywatelskiego. Projekt cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. Poparły go 1664 osoby.

Powered by Projectic.pl